Burdur Belediyesi Avrupa Gençlik Portalında

Burdur Belediyesi 2018 yılından itibaren Türkiye Ulusal Ajansı ile çalışmalarını sürdürdüğü Avrupa Birliği Projesi sonuçlandı; Burdur Belediyesi Avrupa Birliği Başkanlığı Gençlik Portalı’na dâhil oldu.

Burdur Belediyesi, geçen yıl başlattığı AB Projesinin çalışmalarını Türkiye Ulusal Ajansı ile sürdürdü. Bu kapsamda şimdi Burdur Belediyesi akredite oldu ve kalite sertifikası almaya hak kazandı. Avrupa Birliği Gençlik Portalına katıldı. Bu portala katılan tüm ülkeler, şu an itibariyle Burdur Belediyesi ortağı durumundadır. Burdur Belediyesi ise destekleyen, koordinatör ve ev sahibi olarak akredite edildi.

Avrupa Gönüllü Hizmeti, % 5 temel düzey dil eğitimi içeren ve 15-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği’nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu proje kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde, kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alacak, Burdur Belediyesi ile birlikte, projeler içinde çalışabileceklerdir. Avrupa Gönüllü Hizmeti 15-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize sunulan, tamamen ücretsiz bir hizmettir. Projeler 2-8 haftalık kısa dönem projeleri ve 2-12 aylık uzun dönem projeleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Gönüllü çalışmanın yanında, kişisel gelişimin arttığı, farklı dil ve farklı kültürlerin öğrenildiği bir süreçtir.

Burdur Belediyesi, Türkiye Ulusal Ajansı ile çalışmalarını sürdürdüğü Avrupa Birliği Projesi kapsamında, gençlerimizin Avrupa Ülkelerine gitmelerine vesile olmak dışında, Avrupa ülkelerinden gelecek olan gençlerin ilimizde yapacağı çalışmalar için de tüm hazırlıklarını tamamladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir