Başkan Ercengiz’e saldırmanın dayanılmaz ve çekilmez hafifliği

Eski Başkan Akkaya, yeterli olup olmadığına bakmadan uluorta kendini eleştirenlere “ağzı olan konuşuyor” diye sitem ederdi. Bunun gibi, son zamanlarda Başkan Ercengiz’e ağzı olan eleştiri yöneltmeye başladı; incir çekirdeğini doldurmayan da var, yellenmeden tayyare cinsinden; bilgi eksikliği olmakla birlikte ciddi eleştiri yapan da…

Ancak emekli öğretmen Tahsin Gökçe’nin –kendisi bir sürücü kursunun mensubu ya da sahibidir; insanın aklına Belediye’den bir işi mi yerine getirilmedi diye düşünmeden edemiyor doğrusu- sosyal medyada durup dururken kendisini de aşan bir cüretle, düğün değil bayram değil kabilinden, Başkan Ercengiz’in yaptırttığı Başkan Olarak Kimi Görmek İstersiniz araştırma anketine yorum yapması çok manidar bulundu.

İşte yaptığı paylaşım; noktasına virgülüne dokunmadım, bir öğretmen olarak muazzam bir edebi yazı doğrusu!

“Burdur Belediye Başkanımız anket yaptırmış.Bir soruda Kimi başkan görmek istiyorsunuz?diye sormuş. Ortada hol yok yumurta yok.Insanın aklına iki şey geliyor ya başkanlığı bırakacak yada başarısızlığını bu gibi gündemle gizleyecek.Hele birde halkın parasıyla yaptırdı ise vay halimize.Yandaşlarının el etek öptü dediği paraladan ise o da ülkeye zarar.Bir Nisan şakası gibi.” 

Yöneticilerin hele seçimle gelmiş olanların zaman zaman kamuoyunun eğilimlerini öğrenebilmek ve tedbirler almak en doğal faaliyetlerinden biridir ve doğrudur. Gökçe, Başkan Ercengiz’in kamuoyunun eğilimlerini ve kendisi hakkındaki düşünce ve izlenimlerini öğrenme faaliyetinden neden rahatsız olduğu aslında kamuoyunda merak konusu oldu. Başkan Ercengiz’in kamuoyu eğilimini araştırması çok doğal ancak kendisinin bu faaliyetten rahatsız olması çok manidar. Esasen kendisi MHP eğilimli eski bir Ülkücü -2-2,5 yıldır hızlı AKP’liymiş!- bir öğretmen. Ve hala Ülkücülerin Başkan Ercengiz’e muhabbetleri sönmüş değildir -30 Mart yerel seçimlerinde Ali Orkun Ercengiz’e eski başkana karşı 4 bin 300 açık ara oy fark attıran kesimlerin içinde Ülkücülerin sayısı dudak uçuklatacak sayıda… Ülkücü öğretmenlerin ezici bir çoğunluğu Başkan Ercengiz’e oy verdiğini ve muhabbetlerini hala kaybetmediklerini canlı canlı ben biliyorum. Peki, Gökçe’ye n’oluyor? Belediye ile bir çıkar sürtüşmesine mi girdi? Kursuyla ilgili bir talebi mi yerine gelmedi? Kamuoyu bunları merak ediyor doğrusu!

Bir de madalyonun öte yüzü var. Gökçe’nin paylaşımına vatandaşın gösterdiği ilgi ve bu ilginin ezici bir çoğunluğunun lehte olması…

O tartışmalardan dikkat çekici ve çarpıcı olanları şöyle:

Anketlerin sadece Başkan Ercengiz tarafından yaptırılmadığı, “birileri”nin her gün anket çalışması yaptırdığı hatırlatması ki; Gökçe’nin cevabı “özrü kabahatinden iri” dedirtecek cinsten:

(Dil hataları tarafımdan düzeltildi.)

ALİ BAŞKAN, UGANDA BELEDİYE BAŞKANI MI; O DA BİZİM BAŞKANIMIZ!

-Adnan Ersan: Ne var bunda? Birileri de başkanlık için her gün anket yaptırıyor.

-Tahsin Gökçe: Birileri dediğin senin de benim de Cumhurbaşkanım. O bir sistem için anket yaptırıyor; milletin eğilimini ölçüyor; kendisi de başkan olur ya da olmaz!

-Serkan Şimşek: Hocam “O” senin de benim de Cumhurbaşkanımız da, Ali Başkan Uganda Belediye Başkanı mı? O da bizim başkanımız…

Okkalı ve sekiz köşeli bir cevap değil mi?

Burdur halkının –gözünü partizan tutkularla körleşmiş olanlar hariç- ezici bir çoğunluğu işte bu görüşte…

MERDİ-İ KIPTİ DURUMU; İSTEMEM YAN CEBİME KOY CİNLİĞİ!

Rafet Aktaş: Zoruna gitti galiba. Meraklanma, Burdur halkı isterse Ali Orkun bırakmaz.

Mustafa Burdur: Abi, bir sonraki döneme başkan adayı olacak Tahsin Bey herhalde.

Rafet Aktaş: Herhalde paşam, ama ankette adı yok!

Tahsin Gökçe: Sayın Ali Orkun’un da adı yok. Benim adaylık iddiam yok.

Tahsin Gökçe: Benim de iddiam Sayın Başkan bir daha aday olmayacak. Şevket Aksöz ön seçimle aday olacaktır.

Burada da tam bir “merdi-i kıptinin, şecaat arzederken sirkatin söylemesi” durumu var. Bir AKP klasiği! İstemem yan cebime koy cinliği yani!

TÜRK MİLLETİ’NİN BİR PARÇASI

OLARAK BURDUR HALKI ZEKİ VE KADİR BİLİRDİR

Rıza Özen: Tahsin Bey benim siyasi görüşüm farklı olmasına rağmen başkanın başarısız olduğu düşüncesine katılmıyorum.

Hakan Kemahlı: Gördük AKP Belediyesini; enkazdan başka bir şey bırakmadılar…

Vedat Bedir: Ali Orkun Ercengiz de Burdur’un Belediye Başkanı… Şahısların veya bazılarının değil! (…) Burdur halkı seçti + ben de sağ görüşlü bir vatandaşım, fakat gene oyumu Ali Başkan’a veririm. Hakikaten at gözlüğü ile bakmamak gerek… Yapılanlar ortada… Ali’ler yapar Burdur halkı izler; konuşur. Bırakmak gerek artık bu sağ -sol işini; Burdur’umuza bir çivi çakana minnettarlığımızı sunmak gerek diye düşünüyorum.

Başka söze gerek var mı bilmiyorum, yukarıdaki söylemleri okuduktan sonra? Türkiye halkının bir parçası olarak Burdur halkı zeki ve kadirbilir bir kitle olduğunun aynasıdır yukarıdaki yorumlar. Sağı da solu da bugün için Başkan Ercengiz’in arkasında kaya gibi durmaktadır. İşte bundan dolayı çıldırtıyor birilerini!

800 KM’DEN GÖRÜLEN BAŞARIYI

BURDUR’DAKİ BAZILARI GÖRMÜYORSA; BUNDA BİR İŞ VAR DEMEKTİR

Vedat Bedir: Bugün seçim olsa Ali Orkun Ercengiz Başkan’ımız yine seçilir; buna eminim. Hala yapılan yenilikleri ve güzellikleri görmezlikten gelmek, sadece muhalefet olsun diye muhalefet yapmaktan başka bir şey değildir.

Muhammet Özen: 800 kilometre uzaktan Ali Başkan’ın çalışmalarını, sosyal medyadan keyifle izliyorum, seyrediyorum… Burdur’un çehresi değişmeye başladı. Bu değişimleri sosyal medyadan paylaşırken çok uzaklardan arkadaşlarımın bu görüntüleri izleyip Burdur’un bu kadar güzel olduğunu bilmediğini söyleyerek arayan bir sürü dostlarımın olmasına rağmen, Burdur’da yaşayıp ta Başkan’ın yaptığı bu güzel hizmetleri görmezden gelip bu tür paylaşımlar yapmak hiç hoş olmamış, yazık yapılan bunca hizmete rağmen bu söylemler.

Ne garip bir yapımız var? Gerçekten bazen içten gelen söylemler gerçeklerin aynası gibidir. 8 yüz km’de yaşayan bir Burdurlunun gördüğünü görmemekte direnirsen bunun altında bir çapanoğlu aramak gerekir. Ya kuyruğuna basılmıştır ya da partizanlık gözlerini kör etmiştir.

KARŞIT KUVVETLER SAFLARINDA DA BEĞENİ YARATAN

VE “AH BİR AKP’Lİ OLSA HAYALİ YARATAN BİR BAŞKAN BAŞARILI BİR BAŞKANDIR

Hll Aynur: Keşke diğer başkanlar da Ali Orkun Ercengiz kadar başarılı ve yaratıcı olsaydı…

Tufan Tufan: Çalışkan Başkan’ımızı AK PARTİMİZİN saflarında görürüz inşallah…

Bir kişinin başarısının bir başka parlak ve çarpıcı kanıtı, karşıt saflarda yarattığı hayranlıktır. Yukarıda AKP saflarında da beğeni kazandığının ifadeleri özellikle dikkate şayandır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir