Başkan Ercengiz’in su arayışı sürüyor

Başkan Ercengiz, Senir Kasabasındaki su kuyularında yapılan çalışmaları yerinde inceledi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Senir Kasabasındaki su kuyularındaki çalışmaları yerinde incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

İnceleme sonrası açıklama yapan Başkan Ercengiz “Bugün Burdur Belediyesi tarafından Senir’de daha öncesinde açılan kuyuları yerinde inceledik. DSİ Bölge Müdürlüğümüz ve Belediyemiz çalışanları bugün 3 adet kuyu da yeterli hacimde su olabileceğini ifade ettiler. Bu bizim açımızdan son derece önemli. Senir suyu Burdur’umuz açısından hem nitelikli hem de kaliteli içme suyuna sahip bir kaynak.

Arkadaşlarımız gerekli çalışmaları başlattılar. Önümüzdeki günlerde de göl geçişi ile ilgili gerekli çalışmaları yapıp boru bağlantılarını tamamladığımızda umuyorum Burdur’umuza Senir Kasabamızdan Nitelikli içme suyunu hem kalite açısından arttırarak hem de hacim açısından önemli bir kaynağı Burdura getirerek Burdur’umuzun içme suyu sorununu kısa vadede en azından çözümlemiş olacağız. Burdur’umuzda içme suyu ile ilgili sorun belki de bundan sonraki süreçte bizler için daha büyük bir tehdit olacağını göz önünde bulundurarak halkımızın içme suyunu daha dikkatli kullanmasını ifade etmek istiyorum. Lütfen İçme suyumuzu israf etmeyelim, Burdur’umuz gelecek yüzyıla da çocuklarına da yaşanabilir bir kentte içme suyu bırakabilsin” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir