Başkan Keyik, TOBB heyetiyle birlikte Kıbrıs’ta temaslarda bulundu

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, TOBB Heyetiyle birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC’de) temaslarda bulundu.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, TC Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyetle birlikte KKTC’de bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu.

KKTC İLE İKTİSADİ VE TİCARİ İLİŞKİLER

Ziyaretin iktisadi ve ticari ilişkiler odaklı gerçekleştiğini kaydeden Başkan Yusuf Keyik, “TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun girişimiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret ettik. Sayın Hisarcıklıoğlu’nun heyetinde Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp ile birlikte yer aldık.  Program kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar ile de bir araya geldik. Yaptığımız görüşmede Türkiye ve KKTC arasındaki iktisadi ve ticari ilişkileri etraflı bir şekilde ele aldık. Bizler de Burdur ekibi olarak ilimize ne tür kazanımlar kaydedebileceğimiz ve ihracatımız hakkında görüşmelerde bulunduk. Programımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, başta Sayın Tatar ve Sayın Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.