Başkan Mümtaz Şenel’le söyleşiler-2 (PROJELER: Çevremizdeki alanlar TOKİ’ye tahsis edilmiş, bir köpek barınağı yapacak yer bile yok!)

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’e BİGAD olarak “hayırlı olsun” ziyaretimizde yaptığımız söyleşiler çerçevesinde Başkan Şenol, işçi ücretlerini bile ödeyemeyen belediyeden bir yandan borç ödeyerek bir yandan da birikim yapan belediyeye yükseldiklerinin altını çizdi; önümüzdeki dönemde tasarladıkları projeler için para biriktirdiğini belirtti.

Başkan Şenel, tasarladığı projeleri şöyle sıraladı:

Atık suyla ilgili bir proje düşünüyoruz.

Sokak hayvanlarıyla ilgili bir projemiz var.

Yaşlılarla ilgili bir projemiz var.

Okullarla ilgili projelerimiz var.

Bunları peyderpey gerçekleştirmeye başladıklarını vurgulayan Başkan Şenel, projelerini anlatmayı şöyle sürdürdü:

Yüksekokul öğrencilerimize yönelik apartımız var. Öğrencilerimiz sokakta bırakmıyoruz.

Bu yıl Minikler Futbol Turnuvası düzenledik. Çevre illerden minik öğrencilerin katıldığı etkinliğin sponsorluğunu yaptık. Bu yıl birincisiydi. Geleneksel hale getireceğiz.

Salda Gölü’nde yüzme kurslarını sürdüreceğiz. Halk oyunları kurslarını sürdüreceğiz. İlçemizde turistik barınma yerlerini artırmaya çalışacağız. Bu çalışmada hem halkın katkısını hem de belediyenin katkısın ı sağlayacağız.

Pazaryerinde üreticilerimiz için yerler hazırlıyoruz.

130 dönümlük bir alana lavanta dikmeyi düşünüyoruz.

Ayrıca 3 bin m2lik bir alanımız daha var. Oraya da bungalovlar yapacağız.

Başkan Şenel, sosyal projeler kapsamında evsiz vatandaşları ev sahibi yapma sözleri olduğunu, ancak ilçeye yakın birçok alanın TOKİ tarafından alınmış olduğunu, yani bedelsiz olarak TOKİ’ye verildiğini, Yeşilova Belediyesi’nde işleyecek çok fazla alanın bulunmadığını, TOKİ’ye bu tahsisatları Hazine’nin yapmış olduğunu belirterek, örneğin bir köpek barınağı yapmak için b ile yeterli alana sahip olmadıkları serzenişinde bulunarak sözlerini noktaladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir