Başkan Şenel, görevine döndü

20 Nisan’da Yeşilova Belediyesi’nden nemalanan ve yeni dönemde rantı kesilen bir çete tarafından kurşunlanarak yaralanarak tedavi altına alınan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, bugün görevine başladı. Şenel, “başkanlığımın ilk yılında yaşamış olduğum, Yeşilova’nın bile tarihinde olmayan bu hain saldırının benim dönemime rastlamış olmasının elbet bir sebebi olmalı. Bu olay beni yapacağım işlerden alıkoymak, korkup sinmeme sebep olmak yerine daha da güçlü bir şekilde ayağa kalkmama vesile oldu. Yaptığım işlerin doğruluğuna olan inancım daha da arttı” dedi.

Yeşilova’da bir belediye otelini işleten ve kiralarını da ödemeyen şahıs, otel ruhsatı iptal edilince Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’e 20 Nisan’da sabaha yakın silahlı saldırıda bulunarak ayaklarından yaralanmasına neden oldu.

Kurşunların önüne atılarak eşini korumaya çalışırken yaralanan eşiyle birlikte Başkan Şenel Burdur Devlet Hastanesinde ameliyata alındı.

Evindeki istirahatinde hızlı bir iyileşme süreci yaşayan Başkan Şenel bugün görevine başladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla kendisine yapılan saldırıyı, “Başkanlığımın ilk yılında yaşamış olduğum, Yeşilova’nın bile tarihinde olmayan bu hain saldırının benim dönemime rastlamış olmasının elbet bir sebebi olmalı” diye sorgulayarak, kendisini sindiremeye çalışanlara inat olayın, “daha güçlü bir şekilde ayağa kalkması”na sebep olduğunu ifade etti.

Başkan Şenel’in paylaşımı şu şekilde:

Sevgili Vatandaşlarım

Yaşadığım talihsiz olay sonrasında, hızlı bir iyileşme sürecini tamamlayarak görevimin başına dönmüş bulunuyorum.

Hayatım boyunca zorluklarla mücadele eden, zorluklar karşısında çözüm yolları üreterek başarıya ulaşan bir yapıya sahip oldum. Başkanlığımın ilk yılında yaşamış olduğum, Yeşilova’nın bile tarihinde olmayan bu hain saldırının benim dönemime rastlamış olmasının elbet bir sebebi olmalı. Bu olay beni yapacağım işlerden alıkoymak, korkup sinmeme sebep olmak yerine daha da güçlü bir şekilde ayağa kalkmama vesile oldu. Yaptığım işlerin doğruluğuna olan inancım daha da arttı. Ve bunda sonra sizler için daha azimle, daha umutla, tükenmek bilmeyen güç ve inançla hizmet vermeye devam edeceğim.

İstirahat sürecinde olduğum da bile, belediyemin hizmetleri fedakâr personelim sayesinde aksamadan devam etti. Kendilerine hizmetlerinden dolayı minnettarım. Ayrıca içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde, tedbirlerimize uyarak bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere de çok teşekkür ediyorum.

Zorlukların karşısında sabırla ve inançla mücadele etmenin bizleri istediğimiz sonuçlara ulaştırdığını yeni normale alışmaya çalıştığımız bu günlerde hep birlikte yaşayarak görüyoruz.

Hem toplum olarak hem de bireysel yaşantımızda yeni normalimize tüm gücümüzle devam edeceğiz.

Gücümün kaynağını oluşturan sizlerin varlığı ve desteğidir. İnancım, azmim ve daha güzel günlere birlikte ulaşacağımızın umudu her zaman yapacağım işlerde yol göstericim olacaktır.

Bu süreç boyunca, öncesinde ve sonrasında da yanımda olduğunuz için başta eşim ve evlatlarım olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygıyla sizleri kucaklıyorum.

Mümtaz ŞENEL

Yeşilova Belediye Başkanı

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir