Başkan Sönmez, gene AK Parti’ye bindirdi

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, sert sözlerle ve somut örneklerle AK Parti Bucak sorumlularına veryansın etti. Başkan Sönmez, Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve Milletvekili Yasin Uğur’u seçim vaatleri üzerinden topa tutarak, ülkemizin başta depremler olmak üzere doğal afetlerle sarsıldığı bir ortamda, seçim öncesi depreme dayanıklı olmayan kamu binalarının yıkılacağı vaatlerini hatırlatarak 10 aydır ne bir ses ne de bir nefes çıkmadığını vurguladı.

Başkan Sönmez, İdlib’de şehit olan Mehmetçiklerimize başsağlığı dilekleriyle başladığı konuşmasına, “son günlerde yaşanan depremler nedeniyle Bucak ilçesinde depreme dayanıklı olmayan kamu binalarının yıkılması konusunda hala herhangi bir çalışmanın yapılmadığını görüyoruz. Yerel seçimlerden önce vatandaşa söz verenlerin depreme dayanıksız kamu binalarını bir an önce yıkarak can ve mal güvenliğini sağlamasını istiyoruz” şeklinde devam etti.

Son yaşanan ce büyük can ve mal kayıplarına sebep olan üzücü depremler yaşandığını, milletimize baş sağladığı, hayatını kaybedenlere rahmet, acılı ailelerine sabırlar ve yaralılara acil şifalar dilediklerini ifade eden Başkan Sönmez, “Bucak ilçemiz de deprem kuşağının üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle yerel seçimlerden önce bazı kamu binalarının depreme dayanıksız olduğuna dair raporlar herkes tarafından bilinmektedir” diye konuştu.

Başkan Sönmez konuşmasın ı şöyle sürdürdü:

DEPREME DAYANAKSIZ OLAN SPOR SALONU KULLANIMA DEVAM EDİLMEKTEDİR

“Fakat ne hikmetse aradan geçen 10 aya rağmen bu konuda herhangi bir girişim yapılmamıştır. Bunlardan biri olan kamu binası olarak, seçim kitapçığında Bucak’ta bulunan Kapalı Spor Salonu’nun depreme dayanıksız olduğunu ve yıkılarak yerine yenisinin yapılacağını Sayın Belediye Başkanımız Emrullah Ünal vaat etmiştir. Maalesef 10 aydır bu konuda herhangi bir çalışma yapılmadığı gibi gündem deprem olmasına rağmen ne bir açıklama ne de bir çalışma yapılmamıştır, aksine depreme dayanıksız olan spor salonu çocuklarımız ve vatandaşlarımız tarafından kullanıma devam etmektedir.

Eğer yaşanacak bir depremde kapalı spor salonunun yıkılması halinde can kaybı yaşarsak bunun hesabını kim verecektir?

Eğer şimdiden önlemini almazsak, bunun vebalini kim üstlenecektir?

Seçim öncesi yapacağız edeceğiz ile olmuyor bu işler Sayın Başkan…

Söz vermişseniz yerine getirmeniz gerekir. Deprem sonrası yaşanacak can kayıplarının olmaması için önlemleri almanız gerekir.”

11 BİNİN ÜZERİNDE YÜZDE 43’LÜK

KUVVETLE HER FIRSATTA UYARI GÖREVİNİ SÜRDÜRECEĞİZ

Kapalı spor salonunun son deprem raporları hakkında bilgi almak üzere Belediye’ye dilekçe verdiklerini belirten Başkan Sönmez, “eğer ki kapalı Spor salonu gibi başka binalarımız da varsa onların da bir an önce yıkımının yapılarak depreme dayanıklı binaların vatandaşımızın kullanıma açılması gerekir. Biz İYİ Parti olarak Belediye Meclis üyelerimizle İYİ Parti Belediye Meclis Grubu olarak uyarılarda bulunduğumuz gibi yapılacak tüm hizmetler konusunda da size destek olduk. Ve şimdiye kadar verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz” dedi. Ve “bu konunun takipçisi olacakları”nı ve “11 binin üzerinde aldıkları %43 oyun verdiği güçle her fırsatta bu konuyu dile getirmeye devam edecekleri” uyarısında bulundu.

5 YILDA 55 DEV PROJE SÖZÜ VERDİLER,

BİR YIL GEÇTİ VAADEDİLENLERİN 0,5’Nİ BİLE YAPAMADILAR

“İktidar ve Gönül Belediyeciliği diye yola çıkarak Bucak halkına 5 yılda 55 dev proje sözü veren Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın geçen 1 yıllık zaman sürecinde bırakın 5’i- 55’i vaat ettiği projelerin 0,5’ini bile gerçekleştirememiştir” diyen Başkan Sönmez, “bu bağlamda AKP ilçe Başkanı Sayın Mustafa Oğuz’u, Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ı, Bucaklı Milletvekili Sayın Yasin Uğur’u Bucak halkına vermiş oldukları sözleri yerine getirmeye ve rüştlerini ispat etmeye davet ediyoruz” şeklinde çağrıda bulundu.

Başkan Sönmez sözlerine, “bu zamana kadar yapmış olduğumuz basın açıklamalarının hiç birine cevap vermeyen, tekzip etmeyen bütün sorumlulara da şunu söylemek isterim ki, siz ne kadar kayıtsız kalsanız bile Bucaklı hemşerilerimiz her şeyin farkındalar, onların bizim basın açıklamalarımıza kayıtsız kalmadığını da ilk seçimde sandıkta göreceksiniz” diye son verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir