Başkan Sönmez, Milletvekili Uğur’a verdi veriştirdi

Vatandaşları, boş vaatlerle kandırarak dalga mı geçiyorsunuz?

Yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Bucak’ta söz verilen vaatlerden birisi olan ve aciliyeti bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yaklaşık 2 yıldır neden yapılmadığını sorguladı. Başkan Sönmez, Milletvekili Yasin Uğur’a açtı ağzını yumdu gözünü: “Boş vaatlerle kandırarak vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz?”

Bucak’ta ihtiyacı her geçen gün artan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılması için kamuoyuyla birlikte beklenti içerisinde olduklarını belirten İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, 4 Eylül 2020 tarihinde AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur tarafından hizmetin Bucak’a kazandırılacağına dair vaatte bulunduğunu söyledi.

Başkan Sönmez, Milletvekili Yasin Uğur’un kişiliğinde AK Parti Hükümetine, “Devletin Kasasını yandaşlara peşkeş çekmek için boşalttınız. 1 liraya mal olacak yatırımları 3 veya 4 liraya yandaşlara verdiniz. Ödenek ayıramıyorsunuz. Halkımızın ihtiyacı olan yatırımlara söz verdiğiniz halde yapmak için para bulamıyorsunuz” diyerek ağır eleştiri yöneltti.

Başkan Sönmez açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Getirin seçim sandığını iktidar bize nasip olursa nasıl yapılıyor gösterelim. Verilen vaadin ulusal ve yerel medya aracılığı ile duyurulduğuna dikkat çeken Bucak ilçe Başkanı Safa Sönmez, ‘ Vatandaşları boş vaatlerle kandırarak dalga mı geçiyorsunuz? Bucak’ta aciliyeti olan bir hizmet için Sağlık Bakanlığı’ndan onay alındığını ifade ederek çalışmaların en kısa sürede başlayacağınızı belirtmiştiniz. Fakat 4 Eylül 2022’ye az bir zaman kala halen bir faaliyet göremiyoruz. Vatandaşlarla buluşmalarımızda bu konuda ihtiyaçları olduğunu bizlere iletiyorlar.”

“BOŞ VAAT Mİ VERİYORSUNUZ?”

Bir an önce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Bucak’a kazandırılması gerektiğini vurgulayan Başkan Safa Sönmez, “Eski Devlet Hastanesi Mehmet Cadıl Ek Hizmet Binası’nın yapılacak olan tadilat ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi haline geleceği günü vatandaşlar bekliyorlar. Bu hususta ciddi anlamda ilçemizin problemi var. Yaklaşık 2 yıl sürecek nasıl bir tadilat yapılıyor, ya da tadilat başladı mı? Milletvekili Yasin Uğur’a soruyorum! Bucak Halkına boş vaat mi veriyorsunuz siz? Bir an önce söz verilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi vaadinizi yerine getirin.” şeklinde konuştu.

BAKANLIK ONAYI VE İZNİ SONRASINDA NE YAPTINIZ?

4 Eylül 2020’den bu yana gözle görülür bir çalışma yapılmadığını belirten Başkan Safa Sönmez, “Bakanlık onayı sonrasında en kısa sürede yapılacağı sözü verilen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gözle görülür bir çalışma yapıldığını söylemek imkânsız. Yeni inşaat başlasa 2 yılda faaliyete geçebilecek bir hastane, binası hazır olduğu halde neden halen faaliyete geçirilemiyor? Bakanlıktan onay alındığı ve 15 kişilik bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bekleyen vatandaşların gözleri yolda kaldı. Ekonominin her geçen gün kötüleştiği Türkiye’de, verilen vaatler hasıraltı edilerek unutturulmaya çalışıyor.” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.