Başkan Sönmez’den Milletvekili Uğur’a açık mektup

Devlet kadrolarının panikle parsellenmesini bir örneği de Bucak’tan

Önlenemeyen ekonomik kriz karşısında eriyen ve oyları sürekli düşen iktidar kadroları panik halinde giderayak eş dost ve akrabalarını devlet kadrolarına doldurma peşinde koşmasının bir örneği de il merkezinden sonra Bucak’ta yaşanıyor. İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez, Milletvekili Yasin Uğur’un yeğeni bir hemşireyi Ağız ve Diş Hastanesi’nin münhal Kurucu Hastane Müdürlüğüne tayini için uğraştığı söylentilerini bir açık mektupla sordu.

Seçimler yaklaşıyor.

Toplumda tartışmalar da yoğunlaşıyor.

AK Parti’deki telaş ve panik gözle görülür hale geldi.

Ekonomik krizin önü alınamıyor.

AK Partililer panik halinde nepotizme sarılıyor; eş dost ve akrabalarını giderayak çeşitli devlet kadrolarına tayin ettirmeye çabalıyor.

Bunun son örneğini il merkezinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’nin eşinin tayininde görüldü.

Bir başka örneği de Bucak’ta yaşanmaktadır.

Kamuoyundaki söylentilere göre, Milletvekili Yasin Uğur, hemşire yeğenini Ağız ve Diş Hastanesi Kurucu Müdürlüğüne tayini için uğraşıyor.

Bu kapsamda İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez Milletvekili Uğur’a açık bir mektup yayınladı.

Başkan Sönmez’in açık mektubu aşağıda yer almaktadır.

Sayın Milletvekili uzun zamandır Bucak Devlet Hastanemiz ile ilgili birtakım şikâyetler alıyoruz herhalde bu şikayetler sizin de kulağınıza geliyordur ancak siz tüm olumsuzluklara kulaklarınızı tıkayıp sadece Görev Süreniz bitmeden kendi Akrabalarınızı bir yerlere belli Mevki ya da Makamlara getirmeye odaklandınız ki aldığımız Duyum ve Rivayetlere göre ilçemizde bulunan bizim de İYİ Parti İlçe Başkanlığı olarak geçtiğimiz günlerde yaptığımız basın açıklamasında bir an evvel hizmete geçirilmesi istediğimiz Ağız ve Diş Hastanemizin idari kadrosunda boş bulunan Kurucu Hastane Müdürlüğüne Yeğeninizin Eşi olan bir hanımefendiyi müdür yapacakmışsınız, Doğruluk payı var mıdır? Akrabanızı müdür olarak atayacağınız doğru ise bu hanımefendi kendisi hemşiredir haliyle Ağız ve Diş sağlığı ile ilgili yeterli bir tecrübeye sahip değildir. Şimdi müdür olmak için illa ki Ağız ve Dişten anlamak gerekmiyor diyebilirsiniz, ancak yönetim ve hastane kadrosunda çalışacak olan doktorlarımızı personelimizi ve işleyişi anlamak daha güzel bir yönetim sergilemek Bucak halkına hak ettiği hizmeti verebilmek için işten anlayan birisinin Müdür olması sizin de kamuoyunun da malumudur… Sizden ricam şu anki iktidar Milletvekili olmanın avantajını Akrabalarınızı bir yere getirmek Makam Sahibi yapmak yerine ilçemizde her gün 2-3 vatandaşımız kalp krizi geçirip ambulanslar ile Denizli-Isparta-Antalya gibi farklı illere sevk ediliyor. Sizler de bilirsiniz ki kalp krizi vakalarında saniyelerin önemi vardır. Kayırmacılık yapana kadar ilçemize Kalp Damar Cerrahı servisini kurarak hasta ve yakınlarını farklı illerde rezil olmaktan kurtarın mesela onlarla uğraşmak yerine şunu yapabilirsiniz çok güçlü bir Organize Sanayimiz var Küçük Sanayi dalında işletmelerimiz var zaman zaman buralarda iş kazaları, patlamalar sonucunda yanık vakaları olmakta, Bucaklı vatandaşlarımızın İzmir Ankara gibi illerde bulunan yanık ünitelerine 3.2.1. Yanık derecesine göre farklı illere sevk ediliyor. Mesela Yanık ünitesini kurmak için Enerjinizi kullanın. Kısacası Sayın Vekil siyasi kariyerin bitmeden eğer doğru ise Duyumlar!!! Akrabanı Makam Sahibi yapmak yerine Eski Milletvekillerimizden Sayın İbrahim Özel gibi bir abimiz, vekilimiz ol iktidarı gücünü kullan yıllarca saygı ile halkın diline pelesenk ol ve hayır duaları ile anıl, Kayırmacı Vekil olarak anılma. Dediğimiz gibi bu akrabanızın müdür olacağı doğru mudur? Yoksa söylenti midir? Kamuoyuna ve Sayın vekile arz olunur.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.