Başkan Sönmez’den yenilip yutulamaz sözlerle dolu açıklama

“HAMDOLSUN LEBALEP!!!”

“Sizden beklediğimiz son bir söz kaldı: Pasta yiyin, pasta yiyin!”

Düşen kuvvetlerin diyalektiğinin adeta kendini haykıra haykıra gösterdiği son dönem AK parti faaliyetlerinden salgın dönemini hiçe sayan, halk sağlığını tehlikeye atarak suç teşkil eden 7’inci Kongresine kamuoyunda oluşan infial çığ gibi büyüdü. Bu kapsamda Bucak İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez yaptığı yazılı açıklamayla ironi dolu sert tepki gösterdi. Başkan Sönmez “hamdolsun, lebalep… Lebalep dolu spor salonlarında kongrelerle il yönetimlerini seçtiniz, genel merkez yönetimini seçtiniz. Seçtiniz ama aylardır can feda pandemi ile mücadele eden SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN emeklerini heder ettiniz… Başkanı seçtiniz ama pandemi ile mücadele ederken ŞEHİT OLAN SAĞLIK çalışanlarımıza ahde vefa’yı yok ettiniz…” dedi.

Koronavirüs salgınının sırtını yere çalmış, vaka sayısını 5 binlere kadar düşürmüştük.

Ardından AK Parti kongreleri başladı.

Koronavirüs vaka sayıları da yavaş yavaş artmaya başladı.

İl kongrelerinde “lebalep” kalabalıklar övünç kaynağı oldu.

Vaka sayısı 7 binler, 10 binler, 20 binlere tırmandı.

Ardından 7’inci Büyük Kongre yapıldı.

Gene Koronavirüse meydan okurcasına ve ölümü göze alarak virüsle mücadele eden kahraman sağlıkçılara ayıp ederek “lebalep” doldurulmuş salonlarda yasa imtiyazları kullanıldı.

Vaka sayısı da 20 bin derken 30 binlere dayandı.

Toplum da isyan etti.

Eve kapatılan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar infial haline geçti.

İşyeri kapatılan esnaf köpürmüş vaziyette…

Bu kapsamda İYİ Parti Buca İlçe Başkanı Safa Sönmez de yazılı bir açıklamayla çok sert tepki gösterdi.

Başkan Sönmez’in yenilip yutulamayacak sözlerle dolu eleştiri açıklaması şöyle:

Dün Hamdolsun Ankara yine LEBALEP doluydu… Geçen haftalarda Karadeniz’in illerinde olduğu gibi… Lebalep dolu spor salonlarında kongrelerle il yönetimlerini seçtiniz, genel merkez yönetimini seçtiniz.

Seçtiniz ama aylardır can feda pandemi ile mücadele eden SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN emeklerini heder ettiniz… Başkanı seçtiniz ama pandemi ile mücadele ederken ŞEHİT OLAN SAĞLIK çalışanlarımıza ahde vefa’yı yok ettiniz… Eminiz ki; maalesef yattıkları yerde KEMİKLERİ SIZLAMIŞTIR… Biz bu mücadele için canımızdan vazgeçip, sevdiklerimiz üzülürken sizler Lebalep demişlerdir herhalde…

Bir lokantaya babası ile çocuğu ya da iki kardeş HES kodu ile girip bir masa da karşılıklı yemek yiyemiyor ama maşallah sizler bindirilmiş kıtalar halinde Lebalep kongreler yapabiliyorsunuz… Alkışlıyoruz!!!

Pandemiden aylardır kıraathaneler kapalı, kafeler kapalı ama sizler için tüm kapalı spor salonları açık… Hem de Lebalep…

Bir yıldır kapalı spor salonlarında seyircisiz maçlar oynanıyor ama sizler için tribünlerin hınca hınç dolması lebalep olması gurur kaynağı…

Esnafın kepenkleri kapalı ama sizin bahtınız açık. Öyle ki sizlerin lebalep kongrelerinize virüs uğramıyor… Ama ne hikmetse sizin kongrelerden sonra o ildeki yoğun bakımlarda yatak kalmıyor…

Bir yıldır SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ neyin mücadelesini veriyor? Mesela Bucakta Covid-19 başladığı günden beri ASTRONOT gibi o boğucu kıyafetin içinde gezen 112 ekiplerimize yazık değil mi?

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ FİLYASYON ekiplerimiz, Devlet Hastanesi ACİL SERVİS çalışanlarımız, yine Devlet Hastahanesi YOĞUN BAKIM Ünitesinin tüm personeli, kısacası kendi hayatlarını bizim hayatımızı kurtarmak için heba eden bütün SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA İHANET ETTİNİZ, YAZIKLAR OLSUN… Kongrelerinize ülkemizin en çok VAKA görülen illerinden bile katılımcılar oldu, Başta SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ olmak üzere acaba bu millet size HAKKINI HELAL EDECEKMİ?

Bir yıldır öğrenciler niye okuldan uzak kalıyor?

ÖĞRENCİLERİN geleceğini, ÖĞRETMENLERİMİZİN çiçekleri olan yavrularımızın geleceğine ihanet ettiniz…

Bir yıldır esnaflarımız niye kapısını açamıyor?

Bir yıldır esnaflarımız niye kepenk kapatıyor?

Hiç düşündünüz mü?

Velhasıl sözün bittiği yerdeyiz artık. Sizden beklediğimiz son bir söz kaldı. Pasta yiyin, pasta yiyin…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.