“Yüzsüz vergi kaçakçısı…”

AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ile CHP İl Başkanı İzzet Akbulut arasındaki yeni Devlet hastanesi inşaatının yer teslimi töreni üzerinden başlayan polemiğe Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de müdahil oldu. Başkan Ercengiz, üstü kapalı kendisini kastederek “yüzsüz abin” diyen AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’yi “yüzsüz vergi kaçakçısı olacaksın, utanmadan ortada dolaşacaksın” diyerek can evinden vurdu.

Önceki gün, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi inşaatının başladığı ilan edilen, müteahhidin levhasını bile çaktığı, ancak seçim bitince ihalenin iptal edildiği belirtilerek levhanın söküldüğü yeni Devlet Hastanesi’nin alayiş ve sitayişle yeni yer teslim töreni yapıldı. Törene Vali Şıldak’la sadece AK Partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı bu törenin yapılış tarzını ve davet içeriğini eleştiren bir basın açıklaması yaptı. CHP Milletvekili ile Burdur Belediye Başkanı niye davet edilmedi diye sordu. Lafta birlik ve beraberlikten sözettiklerini ancak pratikte ayrıcalıklık yaptıklarını, halkı kutuplaştırdıklarını, “parti devleti” kurma çabaları içinde olduklarını ileri sürdü.

Bu ifadeler basına düşer düşmez AK Parti İl Başkanı sosyal medya hesabından acele bir cevap verdi. O cevabında Başkan Akbulut’a “yüzsüz abin” diye üstü kapalı belirttiği ve yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatının geciktirilmesinden sorumlu tuttuğu Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de akşam geç vakitlerde iki başkan arasındaki polemiğe bir tivit atarak müdahil oldu.

“YÜZSÜZ VERGİ KAÇAKÇISI”

Başkan Ercengiz, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’yi can evinden vuran ifadeler kullandı. Başkan Mengi’yi “vergi kaçırmak”la suçladı. Başkan Ercengiz Başkan Mengi’yi kastederek, “’yüzsüz’ vergi kaçakçısı olacaksın, bir de utanmadan ortada gezeceksin” dedi.

Geçen yıl iki başkan arasındaki bir polemikte Başkan Akbulut, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’yi, müteahhitlik yaptığı konut satışlarında “vergi kaçırmak”la ve devleti zarar sokmakla suçlamış, tartışma şırp diye kesilmişti.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir