Belediye’nin geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü her zamankinden muhteşemdi

Burdur Belediyesi’nce geleneksel olarak her yıl düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü, Danıştay’ın Andımız kararı sebebiyle Türkiye kamuoyunun heyecanlı ve coşkulu olduğu şartların da etkisiyle bu yıl olağanüstü yoğun katılımla yapıldı. Yürüyüşe çok farklı kesimlerden katılım olduğu atılan sloganlardan ve siyasi işaretlerden anlaşıldı. Cumhuriyet Meydanına ulaşan yürüyüş kolu, meydanın Oğuzhan Koç konseri için hıncahınç doldurulmuş olduğunu gördü.

Belediye’nin geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü için vatandaşlar Köprübaşı mevkisinde toplandı. Yerinde duramayan, marşlar söyleyen, sloganlar atan heyecanlı ve coşkulu kitle, Cumhuriyet Resepsiyonunda olan Başkan Ercengiz’i beklemeden yürüyüşe geçti. Başkan Ercengiz, güzergahın yarısında katılabildi.

Cumhuriyet Yürüyüşüne Başkan Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, partililer ve vatandaşlar katıldı. Başta Ülkücü gençlik olmak üzere farklı görüşlerden yoğun katılımın olduğu gözlendi. Kitle yol boyunca yeni katılımlarla kalabalıklaştı. Cumhuriyet Meydanına ulaşıldığında, meydanın Oğuzhan Koç konseri için hıncahınç doldurulmuş olduğu görüldü.

Başkan Ercengiz, çevreye taşan, arkası Halk Bankası önüne kadar diş gibi uzayan binlerce vatandaşın hıncahınç doldurduğu meydanda yaptığı konuşmada vatandaşların bayramını kutladı. Cumhuriyet’in faziletlerinden bahsetti.

Başkan Ercengiz konuşmasında, “küllerinden doğan yeni bir devlet kuruldu. Bu devletin mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıydı. Ruhları şad olsun. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Eğer Cumhuriyet olmasaydı kimsesizlerin kimsesi olan bizler bugün bu alanda olamazdık. Eğer Cumhuriyet olmasaydı sanatın her dalında kendini ispat etmiş Oğuzhan Koç, bizlerle olamazdı. Eğer Cumhuriyet olmasaydı bizler birer vatandaş olarak kendimizi ispat edemeyen, birilerinin bize gösterdiği istikamette yol almak zorunda olacaktır. Bu Cumhuriyet sayesinde hepimiz birer olduk. Hepimiz birey olduğumuzun farkına vardık. Kimimiz doktor, kimimiz öğretmen oldu. Kimimiz polis, kimimiz avukat, kimimiz ise asker oldu. Bu ülke hepimizin kardeşçe, kol kola mutlu yarınlara götürmeye var mıyız? Hepinizi seviyorum, sayıyorum. Mutlu bir Türkiye için hep birlikte olmaya sizleri davet ediyorum” dedi.

Ardından Andımız’ı okuttu.

Başkan Ercengiz’in konuşmasını müteakiben sahne alan Oğuzhan Koç heyecanı ve coşkuyu doruğa fırlattı. Cep telefonlarının ışıklarını yakan vatandaşlar, ışık mahşeri oluşturdu.

Oğuzhan Koç Burdurluları müziğe doyurdu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir