BUTSO’dan, öğrencilere jest!

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), ilçe ilkokullarında ihtiyaç sahibi olduğu saptanan 700 öğrenciye mont yardımında bulundu.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), eğitime katkı amaçlı faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda öğrencilere giysi yardımlarına bu eğitim öğretim yılında da devam etti.

Sosyal sorumluluk kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkılarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere toplam 700 adet mont dağıtıldı. Önceki yıllarda il merkezinde yapılan sosyal yardımlar bu yıl ilimiz ilçeleri temel alınarak yapıldı. İhtiyaç sahibi ilkokul öğrencilerine yardımların ulaştırılması için montlar ilçe Milli Eğitim müdürlüklerine teslim edildi.

Her eğitim öğretim yılında Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak eğitime destek olmaya çalıştıklarını dile getiren BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Oda olarak bu yardımları geleneksel hale getirdik. Yardımların eksiksiz ve zamanında yapılması için çaba gösteriyor ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için titiz davranıyoruz. Bu özveriyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizin kanalıyla 700 öğrencimize kışlık mont yardımında bulunduk. Amacımız yaklaşan kış öncesi öğrencilerimizin eksikliklerini bir nebze de olsa giderebilmektir. İş dünyası olarak eğitime ve eğitim gören öğrencilerimize büyük önem ve değer veriyoruz. Çünkü ülkemizin geleceği eğitimden geçiyor. Daha güçlü yarınlar için bu yöndeki çabamız devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz olmak üzere, velilerimiz için sağlıklı,  mutlu,  huzurlu, başarılı geçmesini diliyor; tüm eğitim camiamızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum “ diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir