“BEN FETÖ’CÜ ELİ SIKMAM!”

Bozulan moralinizi ve sinirlerinizi

bir kere daha denerseniz cevabınızı alırsınız!

Kışla Caddesi’nde AK Parti heyetiyle birlikte çalışma yaparken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il binası önünde duran CHP’li gençlerle tartışan ve CHP Gençlik Kollarından bir gencin boğazını sıkan AK Parti Milletvekili ve 1’nci sıra Milletvekili adayı Bayram Özçelik’e, Vali Hasan Şıldak araya girerek tarafları uzlaştırsa da sosyal medya üzerinden yoğun tepki yağdı. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan İl Başkanı İzzet Akbulut, “sahada aldığınız tepkilerden bozulan sinir ve moralinizi (…) bir kez daha herhangi bir CHP’liye yansıtacak olursanız en sert şekilde cevabınızı alırsınız” dedi.

“BEN FETÖ’CÜ ELİ SIKMAM!”

24 Haziran baskın seçimine sayılı günler kala iktidar partisi kadrolarının sinirleri ve moralleri bozulmaya devam ediyor. Yerelde para için yapılan basit anketlerin dışında, ülke çapında ve Burdur’da bizzat kendilerinin yaptırttığı anketlerde çakıldıkları anlayan iktidar kadroları, en küçük tepkide insanların boğazına sarılmaya başladılar. Son olarak son günlerde FETÖ ile ciddi bir şekilde ilişkilendirilerek açıklamalara muhatap olan AKP Milletvekili Bayram Özçelik’in, Kışla Caddesi’ndeki siyasi çalışma sırasında CHP il binası önünde bekleyen CHP Gençlik Kolları mensubu gençlerden birinin boğazına sarılarak sıkması ve gencin boğazını kıpkırmızı hale getirmesi bardağı taşıran damla oldu. Boğazı sıkılan genç, “ben FETÖ’cünün elini sıkmam” demişti. Bu ise Bayram Özçelik’i nerede olduğunu unutturacak derecede çıldırtan sözdü. Devreye Vali Hasan Şıldak girdi. Tarafları yatıştırdı. Özçelik özür üstüne özür diledi ancak sosyal medyanın hışmından kurtulamadı.

Sosyal medyaya yansıyınca olay, yetkiler açıklama yapmak zorunda kaldılar. Bu kapsamda CHP İl Başkanı İzzet Akbulut yaptığı açıklamada, saldırgana sert tepkide bulundu.

İşte Akbulut’un paylaşımı!

Basına, kamuoyuna ve çok kıymetli partililerimize;

Bugün seçim çalışmaları çerçevesinde Karamanlı ilçemiz ve köylerinde saha çalışması yaparken, AKP heyeti kışla caddesi çalışmaları kapsamında başarılar dilemek için parti binamıza girmişler; parti binamızda bir gencimiz ile AKP vekili Bayram Özçelik arasında sözlü münakaşa yaşanmış bu münakaşa esnasında 16 senedir Milletvekilliği yapan ve yine AKP”nin 1. Sıra adayı Burdur Milletvekili Bayram Özçelik gencimizin boğazını sıkmıştır. Akabinde olay bizlere intikal etmiş seçim çalışmalarımızı derhal yarıda bırakarak Parti binamıza gelerek durum hakkında bilgi aldığımız esnada sayın valimiz bizleri valilik makamına davet etmişler orda olayın tarafı olan bayram Özçelik bizlerden özür dilemiş ve parti binasına tekrar gelip gencimizden özür dilemiştir. Biz bu özrü ülkemizin ve şehrimizin içinden geçmiş olduğu huzursuz dönemlerde gerek ilimizde siyasi ortamın gerilmemesi gerek siyasi efendiliğin öncüsü konumunda bir parti olduğumuz için kabul ettik. Ancak buradan tüm kamuoyuna ve özellikle iktidar partisi mensuplarına diyorum ki; Bu partinin fertleri 12 Mart zindanlarında, 12 Eylül zindanlarında eyvallah dememiş, hiç bir baskı ve zulme boyun eğmemiş insanlardır. O yüzdendir ki bu tarz şeyler bizlere boyun eğdiremez. Ve yine tüm kamuoyuna ve iktidar partisi fertlerine diyorum ki sahadaki aldığınız tepkilerden dolayı bozulan moralinizi, bozulan sinirlerinizi 7’den 77’ye herhangi bir CHP’liye bir kez daha yansıtacak olursanız, en sert şekilde cevap vereceğimizi bildiririz.

İyi Parti 1. sıra milletvekili adayı Osman Kurt da sosyal medya hesabından saldırganlığı ile ünlü Bayram Özçelik’i kınadı.

Kurt şöyle söyledi:

AKP Milletvekili Adaylarının Kışla Caddesinde Yaptığı Seçim Çalışmaları Sırasında, CHP İl Binasına Girip Yaptıkları Nezaketsizliği ve Saldırı Girişimini Şiddetle Kınıyorum.
Troll Hesaplarla Siyasi Ortamı Germeye Çalışanlarla, Bu Saldırıyı Gerçekleştiren Ortak Zihniyeti Aklı Selim Olmaya Davet Ediyorum…
Siyasetsizliğinizi Nezaketsizliğe Dönüştürmeyiniz !!!

Osman Kurt / İYİ Parti Burdur Milletvekili Adayı

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.