Bayram Özçelik’e Saadet’ten de sert tepki var

İyi Parti’den Sonra Saadet Partisi de

AK Parti Milletvekili Adayı Özçelik’i Bombaladı

Saadet Partisi Burdur Milletvekili adayı Fatih Tunç, yazılı bir açıklama yaparak, AK Parti’nin korkusunun, “her türlü oyunlarla 5’nci dönem milletvekili adayı olarak gösterilen Bayram Özçelik’e sahada ve tabanda olan tepki” ve “AKP’den aday adayı olana 27 arkadaşımızın sahadaki tepkileri”nden kaynaklandığını, AKP’nin tabanının Saadet Partisi’ne kayması gerçeğinden ileri geldiğini ifade ederek, bundan dolayı seçim çalışmalarından Saadet Partisi’ne karşı algı operasyonlarına hız verdiklerini ileri sürdü.

Çeşitli siyasi çevrelerden AK Parti 1’nci sıra milletvekili adayı Bayram Özçelik’e sert tepkiler gelmeye devam ediyor. Geçen hafta sonu Belediye Sergi ve Konferans Salonu’nda aday tanıtım programı düzenleyen İyi Parti’nin 1’nci sıra milletvekili adayı ve eski Kurucu İl Başkanı Osman Kurt’un Özçelik’e karşı sert çıkışı kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Kurt, konuşmasını AK Parti’nin kendisinin PKK’li olduğu söylentileri yaydığını ileri sürerek, doğrudan Bayram Özçelik’i hedef almış, sinevizyonda Özçelik’in FETÖ’cülüğü ile ilgili kamuoyunda dolaşan fotoğraf ve bazı belgeleri göstermişti.

Şimdi de kendi tabanlarına çalışıldığı ve söylentilerle faaliyet yürütüldüğü iddiasıyla Saadet Partisi Burdur Milletvekili adayı Fatih Tunç ciddi suçlamalar ve iddialar ileri sürdü.

ÖZÇELİK, SEÇİLEBİLMEK İÇİN HİKMET’İN PAÇASINA YAPIŞTI

Tunç, “Özçelik, seçilebilmek için Hikmet’in paçasına yapıştı” başlığı ile yaptığı açıklamada, sahada siyasi çalışma yaparken ahlaki kurallara uygunluk içinde davrandıklarını, ancak kendilerine karşı algı operasyonu yapıldığını, bu konuda seçmenlerinden şikâyetler gelmeye başladığının altını çizerek şunu söyledi:

“AK Parti teşkilatları neredeyse her gittiği alanda Saadet Partisi’nin CHP ile ittifak yapmasından dem vurarak Saadet’e vereceğiniz her oy CHP’ye gider, zaten kendi tabanları bile Saadet’e oy vermeyecek, onun için gelin siz oyunuzu AK Parti’ye verin gibi söylemler içine girmiş olmaları acizliğin ve dibe vurmuşluğun göstergesidir.”

“Milli Görüş seçmeni de dâhil olmak üzere milletimiz; kandırmayan, kandırılmayan, halkına yalan söylemeyen, dünyevi menfaatler uğruna iftira ve fitneye yönelmeyen, kutuplaşma değil kucaklaşma anlayışında olan Saadet Parti’mize oy verecektir.”

BURDUR’DA YAPTIRDIKLARI

ANKET SONUCU AKP YÖNETİCİLERİNİ DUMURA UĞRATTI

Tunç, açıklamasının devamında “her türlü oyun”larla 5’nci dönem milletvekili adayı gösterilen Bayram Özçelik’e “saha”da, “taban”da, “27 AKP aday adayı”ndan tepkiler olduğunu belirtti. Burdur’da yaptırdıkları anketten çıkan sonucun Burdur AKP yöneticilerini “dumura” uğrattığını ileri süren Tunç, “AKP’nin Burdur’daki hızlı düşüşünü gören yöneticiler ve Milletvekili Özçelik gözünü her geçen gün yükselen Saadet Partisinin oylarına ve Cumhur İttifakından MHP’nin oylarına dikmiştir” dedi. Bu saptamadan hareket eden Tunç, Burdur’da AKP’lilerin “hırçınlaştıkları”nı iddia ederek, buna, AKP’nin ancak MHP sayesinde bir milletvekili çıkarabileceği gerçeğinin sebep olduğunu belirtti. Tunç, “bilerek ve istenerek MHP Burdur’da 10 Bin oya ulaştırılmaya çalışılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

AKP’NİN KİRLİ SÖYLEMLERİNİN BİR TEK SEBEİ VARDIR: O DA,

MİLLET İTTİFAKI İÇİNDE YER ALARAK BARAJ SORUNUNU ORTADAN

KALDIRDIĞUINDAN DOLAYI AKP’DEKİ EMANET OYLARIN YUVAYA DÖNECEĞİ GERÇEĞİDİR

AKP’nin “kirli söylemleri”nin bir tek sebebi olduğunu belirten Tunç sözlerine, bu sebebin, Saadet Partisi’nin darbe ürünü olan ve AKP’nin bu güne kadar kaldırmadığı baraj sorununu ortadan kaldırmak için Millet İttifakı içinde yer alması, böylece baraj sebebiyle “AKP üzerinde emanet bulunan Saadet Partisi oylarının evine yani Saadet’e geleceği” gerçeği olduğunun altını çizerek, “halkımız şunu iyi bilmelidir; Saadet’e verilen her oy, bir milletvekili demektir” diye son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.