Bence bu sonuç senin Mahmut’um!

Ülke 5’nciliğinden 26’ncılığa düşen Burdur’da LGS depremi

“Eğitim kenti” diye markalaşan ilimiz bu yıl eğitim alanında tam bir hezimet yaşıyor. LGS sınavlarında Türkiye 5’ncisi olan ilimiz bu yılki sınavlarda adeta çakıldı; Türkiye 26’ncısı oldu. Fırsatı kaçırmayan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, ironik bir eleştiri yönelterek “bence bu sonuç senin Mahmut’um!” dedi.

Bir süre önce eğitim sınavlarında ilklerde yer alan Burdur yerlerde sürünüyor.

Eğitim sınavlarında ilk sıralarda konumlanan ve “Eğitim Kenti” unvanını alan Burdur, son yıllarda eğitimde sınıfta kaldı.

“BENCE BU SONUÇ SENİN MAHMUT’UM!”

Bu yıl LGS sınavında 26’ncı sıraya alabildi.

Geçen yıl da 23’ncüydü.

Yıldan yıla başarı grafiğinde bir düşüş gösteren ilimizdeki bu zafiyetin faturası Milli Eğitim yöneticilerine kesilmektedir.

Bu kapsamda geçen aylarda da Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ı hedefi tahtasına oturtan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, LGS’deki çakılmanın faturasını ME Müdürüne kesti. Başkan Selimoğlu, “bence bu sonuç senin Mahmut’um!” diye tiye aldı.

Sosyal medya hesabından LGS’deki 26’ncılık başarısızlığı konusunda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki gösteren Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Burdur’un LGS’de hızla başarısızlığa doğru gittiğini dikkati çekerek, “Burdur, LGS’de Türkiye genelinde 26’ncı oldu. Geçen yıl 23’üncü olmuştuk. İl Milli Eğitiminin ilgisiz ve bilgisizliği her geçen yıl bir zamanlar en başarılı il olan Burdur’umuzun başarısızlık grafiğini yükseltiyor. Burdur’umuzun eğitimde yıldan yıla daha fazla başarısızlığa gitmesi yerine, yönetimin gitmesi daha hayırlı olacaktır. Çünkü yeni yönetim, yeni heyecan ve tekrardan başarı demektir. Nedir bu eğitimdeki son durum. Bence bu sonuç senin Mahmut’um” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir