BİGAD Gülçin İlci Gazetecilik Yarışmasında süre uzatıldı

Bugün (25 Kasım 2015 günü) Burdur Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda toplanan ve Fatih Özcan, Mustafa Arslan, Ufuk Dilek, Ali Say ve Ferit Çalikbaş’tan oluşan BİGAD Gazetecilik Yarışması Yürütme Kurulu, daha önce gereksiz yere sürenin 27 Kasım’la sınırlandırılmasının erken olduğu sonucuna vararak süreyi 15 Aralık tarihine erteledi ve artık geriye sayımın başladığı yarışmanın programı üzerinde çalışmalar yaptı.

BİGAD Gazetecilik Yarışması Yürütme Kurulu Burdur Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda toplandı. Yarışmanın programı ve yol haritası üzerinde çalıştı. Daha önce gereksiz yere sürenin 27 Kasım’la sınırlandırılmasının erken olduğu sonucuna vararak süreyi 15 Aralık tarihine erteledi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan BİGAD Başkanı Fatih Özcan, “Bugün Yürütme Kurulu olarak toplanarak son durumu ve yapılan çalışmaları değerlendirdik. Mevcut 20 başvuru yapıldı. Başvuru süresinin gereksiz olarak erken saptandığı sonucuna vardı ve süreyi uzattık. Yarışma esasen Isparta, Antalya ve Burdur olmak üzere Batı Akdeniz çapında tasarlanmakla birlikte başvurular Burdur merkezde yoğunluk kazanmaktadır. Bazı acemiliklerimiz vardır. İleriki yıllarda edindiğimiz deneyim ve bilgi birikiminin ışığında daha iyilerini yapmaya azimliyiz” diye konuştu.

İşte Özcan’ın açıklama metni!

BİGAD Gülçin İlci Gazetecilik Yarışmasında süre uzatıldı

Değerli basın mensubu arkadaşlarım,

Bu yıl ilk kez yapılacak olan 1’nci BİGAD Gülçin İlci Gazetecilik Yarışması için yapılması gereken başvurularda geri sayım başladı. Biz bugün Yürütme Kurulu toplantısında son durumu ve yapılan çalışmaları değerlendirdik. Daha önceki açıklamada bu hafta Cuma günü saat 17,00’de sona ereceği belirtilmiş olan başvuru süresinin gereksiz bir şekilde erken ayarlanmış olduğunu saptadık. Bu nedenle süreyi 15 Aralık tarihine uzattık.

Şimdiye kadar 20 başvuru oldu. Biz Batı Akdeniz çapında Isparta, Burdur ve Antalya illerini kapsayacak şekilde planlamıştık. Ancak yoğunluk Burdur ili ile sınırlı kaldığı görülmektedir. Bu yıl ilkini yapmaya hazırlandığımız yarışmanın örgütlenmesinde bazı acemiliklerimiz var. Ama ilerleyen zaman içinde deneyim ve bilgi birikimini artırarak daha iyi ve mükemmellerini yapmaya azimliyiz.

ÖDÜLLER, 10 OCAK ÇALIŞAN

GAZETECİLER GÜNÜ SERENLER’DE AKŞAM YEMEĞİNDE VERİLECEK

12 Kasım 1998 tarihinde Basın Bürosu görevlisi olduğu Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci ile birlikte İzmir’e giderken Dinar yakınlarında elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Gazetesi Burdur Muhabiri okullu gazeteci Gülçin İlci adına verilecek olan gazetecilik yarışması ödülleri bu yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ilk defa gerçekleştirilecek.

Değerli ve seçkin basın mensupları,

BAŞVURU SÜRESİ 15 ARALIK TARİHİNE UZATILDI

Daha önce yapılan basın açıklamasında, 27 Kasım’da sona ereceği belirtilen, BİGAD Gülçin İlci Gazetecilik Yarışması için haber, röportaj, fotoğraf ve makale dallarında yapılacak başvurular için belirlenen zamanın gereksiz olarak erkene alındığı saptandığından 15 gün uzatılmıştır. Başvurular seçici kurulca 19/20 Aralık günlerinde değerlendirildikten sonra sonuçlar değerlendirmenin akabinde açıklanacak; ödüller de 10 Ocak 2016 Çalışan Gazeteciler Günü Serenler Otel’de akşam yemeğinde sahiplerine verilecek.

1’NCİYE CUMHURİYET, 2’NCİYE TAM,

3’NCÜYE YARIM, 4’NCÜYE ÇEYREK ALTIN, 4 MANSİYON

Burdur Belediyesi katkılarıyla 1’nci gelene Cumhuriyet altını, 2’nci gelene tam altın, 3’ncü gelene yarım altın ve 4’ncü gelene çeyrek altın verilecek. Ayrıca 4 gazeteciye de mansiyon düşündük.

BİGAD’IN AMACI, BATI AKDENİZ

GAZETECİLERİN MOTİVASYON VE ÖZGÜVENLERİNİ ARTIRMAK

Bu yıl ilki olan yarışmanın acemiliği üzerimizde. Ama bilgi ve deneyimlerimiz gittikçe artıyor. BİGAD olarak Batı Akdeniz yöresindeki illerde faaliyet gösteren basın mensubu arkadaşların motivasyon ve özgüvenlerini artırmak amacıyla düzenlediğimiz bu yarışmayı ileriki yıllarda daha da çeşitlendirerek, daha da geliştirerek, yanına konferanslar, paneller ekleyerek daha mükemmel hale getireceğiz.

Teşekkür ederim.

Fatih ÖZCAN

BİGAD Başkanı

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir