Bilal Başkan toprağa verildi

Önceki gün Eskişehir’de kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Vatan Partisi’nin lider kadrolarından, Antalya ve Isparta eski İl Başkanı, Kültür Sen ve Kültür Sanat Sen’in kurucularından ve Kültür Sanat Sen’in 2’inci Genel Başkanı, örnek devrimci, yılmaz Aydınlıkçı Bilal Şimşir bugün memleketi Şarkikaraağaç/ Ören Köyü’nde partili arkadaşları, köylüleri ve aile efradıyla ikindi namazını müteakiben toprağa verildi.  

Vatan Partisi bir fedaisini, örnek bir devrimciyi daha toprağa verdi.

Vatan Partisi’nin önder kadrolarından, Antalya ve Isparta eski İl Başkanı, Kültür Sen ve Kültür Sanat Sen’in kurucularından, Kültür Sanat Sen’in 2’inci Genel Başkanı, vatan, emek, namus mücadelesinin yılmaz önderlerinden Bilal Şimşir, oğlunun sağlık sorunları sebebiyle, oğlunun son zamanlarında biraz olsun rahat hayat sürmesi uğruna Isparta İl Başkanlığı’ndan ayrılarak Eskişehir’e yerleşmişti. Vatan Partisi ve Kemalist Devrimi tamamlama davası yeri zor doldurulur bir fedaisini kaybetti.

Bilal Şimşir, örnek devrimciydi.

Hayatı boyunca hep örgütlüydü.

Vatan Partisi’nin yılmaz, eğilmez, bükülmez bir askeriydi.

Hayatını, vatan, emek, namus davasına adamıştı.

Kemalist Devrim’im tamamlanması mücadelesinde partisinin gösterdiği her mevzide mücadelesini sürdürdü.  

Bilal Şimşir, ata toprağı Isparta Şarkikaraağaç Ören Köyü’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze törenine, Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, Vatan Partisi Genel Merkez yöneticileri, Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Kasım Geçgin, Vatan Partisi Eskişehir İl Başkanı Mustafa Erdönmez ve birçok Vatan Partisi üyesi, ailesi ve köylüleri katıldı.

Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, törende yaptığı konuşmada, Bilal Şimşir’in milletine ve davasına kendini adayan büyük bir önder olduğunu söyledi.

Bilal Şimşir’in, “her Aydınlıkçı gibi, baştan ayağa bir örgütçü, aşı ustası” olduğunu, “yol arkadaşına güven duyan, onu geliştiren, gönülden çalışma azmini çoğaltan, bölüşen Aydınlıkçı” olduğunu belirten Bursalı, “Gözün arkada kalmasın. Kaderimizi elimize aldığımız günlere uzanıyoruz. Aşımızı tutturduk Bilal Ağabey” dedi.

Bursalı konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Partimizin liderlerinden, örnek, kararlı, tavizsiz Aydınlıkçı Bilal Şimşir ağabeyimizi Isparta, Şarkikaraağaç/ Örenli Köyü’nde bayrağına, Aydınlık’ına sardık ve toprağa verdik… Hayatını almaya değil, vermeye adayanlardandı… Vericilerdendi. Bu dünyadan göçmeden henüz 1 saat önce Eskişehir İl Örgütünde yorgunluk çayını yudumlamıştı. Son nefesine kadar görev başındaydı. Mirasını omuzlayarak, hayatını verdiği davasını başarıya ulaştıracağız. Vatan Partisi’ni iktidar yapacağız.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.