Bir dönemin kapanışı mı?

28 Mayıs Öncesinin Partizan Milletvekilleri ve İl Başkanları Döneminden Yerel Yönetim Farklı Partili Olsa da İlin Sorunlarında Birlik Dönemine

Seçim öncesi propaganda ve seçim döneminde başta su sorunumuz olmak üzere ilimizin çözüm bekleyen sorunları konusunda başında kim olduğuna bakmaksızın ayrım gözetmeden ortak çare üretmeye özen gösterecekleri konusunda ilke kararlarını açıklayan önceki dönem MAKÜ Rektörü, AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Âdem Korkmaz, sözünün ardında durduğunu, seçilmeden başka seçildikten sonra başka konuşanlardan olmadığını 20 Nisan tarihli sosyal medya paylaşımıyla gösterdi.

Milletvekilimiz Korkmaz ilimizin en yakıcı meselesi olan su arayışı konusunda önceki tutumunu teyit ederek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Değerli hemşerilerim;

Yerel seçimler geride kaldı, halkımız tercihini yaptı, bütün belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi ve Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz beyi tebrik ediyorum. Allah yardımcıları olsun.

Artık hizmet ve halkımızın günlük yaşamını ilgilendiren konulara eğilme zamanı. Halkımızın birinci meselesi olan su konusu önemini koruyor.

Burdur’umuzun içme suyu sorununu orta vadede (10-15 yıllık dönemde) çözecek Senir Suyu göl geçişi projesini yaklaşık on aydır titizlikle takip ediyoruz. Senir – Burdur İçme Suyu Göl Geçişi İsale Hattı ile ilgili askı sürelerinin de bitmesiyle birlikte, Bakanlığımızda imza aşamasına geldiğini sizlere duyurmak istiyorum. Konuyu yakından takip ediyorum. Bakanlıkça projenin önümüzdeki bir iki hafta içinde onaylanmasıyla sürecin beni de yakından ilgilendiren teknik ve bürokratik sürecin tamamlanmış olacağını ifade etmek istiyorum.

Proje; Bakanlığımız tarafından imzalanır imzalanmaz Burdur Belediyemizin acilen ihale sürecini gerçekleştirmesi gerekmekte, bunun için de zaman kaybetmeden Finansman konusunu (belediyemizin kendi imkânları ya kredi ile) çözümlemeli ve acilen harekete geçmelidir. Bu konuda biz de milletvekilleri olarak gerekli desteği sağlayacağız.

Ancak, Senir Suyu Projesi’nin 2024 yazına yetişmesinin mümkün olmadığını göz önüne alarak; bu yaz Burdurlu hemşerimizin bir içme suyu krizi yaşamaması için Valimizi ve Belediyemizi acil bir eylem planı yapmaya ve gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.

Burdur’umuzun su sorununun siyaset üstü bir mesele olduğuna olan inancımızla bizler de bu acil konuda Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız ile bir araya gelerek çözüm yollarını masaya yatırmaya hazırız.

Kıymetli hemşerilerimin bilgilerine saygılarımla arz ederim.”

Böylece halkımızın beklentisi olan, iç cephenin sağlam ve birlik içinde tutulması mecburiyetini gerektiren içinden geçtiğimiz dış tehlikenin doruklara tırmandığı şartlarda birlik beraberliğe odaklanan tutumu sebebiyle başta Başkan Ercengiz ve halkımız nazarında takdir toplayan Milletvekilimiz Korkmaz, vatanseverliğin, ilberliğin, ilbeyliğin gereğini yerine getirdi. Tarzına da uygun bir tutum takındı.

Bu gelişmeyle Burdur halkı, aynı zamanda geçmiş dönemin, Cumhurbaşkanımızın emirleriyle, Burdurlunun parasıyla yapılan tesislerin paylaşılamadığı, bir gün AK Partililerin yaptığı çıkartmanın sosyal medya paylaşımları ve ertesi gün Belediye Başkanı ve ekibinin yaptığı çıkartmanın sosyal medya paylaşımları arasında halkın kafasının karıştığı dönemin de sonu anlamına geldiği umudunu taşıyor.

Valimiz Sayın Türker Öksüz (@valiturkeroksuz) başkanlığında ilimizin içme suyuna yönelik çözüm önerilerini bölge milletvekillerimiz Sayın Âdem Korkmaz (@profademkorkmaz) ve Sayın Mustafa Oğuz (@mvmustafaoguz) ile birlikte, DSI Bölge ve Şube Müdürlerimiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz, İlBANK Bölge Müdürümüzle görüştük.

“Su ortak payda ve herkesin meselesidir” yaklaşımıyla çözüm için bir aradayız.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.