Köylere Hizmet Götürme Birliği Üyeleri seçildi

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2024 Yılı Olağan 1. Meclis Toplantısı Birlik Başkanı Burdur Valisi Türker Öksüz’ün başkanlığında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı açılışında konuşan Vali Öksüz, “Öncelikle yeni seçilen hem muhtarlarımıza hem de İl Genel Meclisi üyelerimize başarılar diliyorum, hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bundan sonra hem muhtarlık görevinde hem de İl Genel Meclisinde İlimize hayırlı ve faydalı güzel hizmetleri yerine getirirler, Allah yardımcıları olsun” dedi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi için toplanan İl Genel Meclisi’nde birlik üyeliği için AK Parti’den Halil Çiçek ve Volkan Mengi, Cumhuriyet Halk Partisi’nden ise Semih Çelikkaya ile Sevilay Arslan aday oldu. Yapılan seçim sonucu Halil Çiçek 44 oy, Semih Çelikkaya 28 oy alarak köylere hizmet götürme birliğine seçildi. Volkan Mengi 25 Sevilay Arslan ise 10 oy aldı.

Öte yandan seçimlerde Çine köyü muhtarı Şükrü Köz 48 oy, Düğer Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin Kartal 31 oy alarak encümenliğe seçildi.

Gündemde yer alan Birlik Faaliyet Raporunun okunması ile ibrasının yapılması sonrasında, 2023 Mali Yılı Gelir ve Gider Kesin Hesabı okunarak ibrası yapıldı.

Toplantı, dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.