Bir fakülte daha faaliyete başladı

Bucak Teknoloji Fakültesi, Bucak

Ticaret ve Sanayi Odası binasında akademik faaliyetlerine başladı.

Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak Teknoloji Fakültesi binasının yapımını oda olarak 2017 yılında yapılan protokol gereği üstlendiklerini ve en kısa sürede bina yapımına başlayacaklarını söyledi.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Teknoloji Fakültesi’ne derslik yapımının zaman alacağını belirtirken, yeni açılan fakültenin gelecek eğitim öğretim yılı için öğrenci alımlarına başlayacağını ve bu nedenle zaman kaybetmeden dekanlık çalışmalarının takibi ve akademisyenlerin yerleşmesi bakımından Bucak Ticaret ve Sanayi Odasında fakülte ofislerini açtıklarını vurguladı.

Rektör KORKMAZ Teknoloji Fakültesinin Bucak Ticaret Odası Yerleşkesinde akademik faaliyetlerine başladığını belirterek;  “Teknoloji Fakültemiz Bucak sanayisinin gelişimine yön verecek şekilde yapılacak olup, sanayicimizin ihtiyaç duyacağı her türlü ar-ge ve akademik desteği sağlayacaktır. Üniversite-İş Dünyası birlikteliğinin güzel bir sonucu Bucak Teknoloji Fakültesi, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yerleşkesinde akademik faaliyetlerine başladı. Oda Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ve değerli ekibine teşekkür ederim” dedi.

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.