Birliğe teslimler devam ediyor; Koronavirüs vakaları da artıyor

Milli Savunma Bakanlığı, MAKÜ Asımın Nesli ve Fereli Sinan Efendi yurtlarına yerleştirilen karantinadaki 670 askere ek olarak Burdur 58’inci Er Eğitim Tugayı (Binbaşı Maruf Kışlası’nda) birliğine teslim olan 6 askerde daha yeni tip Koronavirüs (Kovid19) saptandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin yeni Normal (Kontrollü Toplumsal Hayat’ın) maske-mesafe-hijyen’den oluşan 3 mecburiyetine uyulmazsa başa dönülebileceği, ikinci bir salgın ve pik olayıyla karşı karşıya kalabileceğimiz uyarısını dikkate olmayan vatandaşlarımızda kava sayısı günden güne artmayı sürdürüyor. Yurdun dört bir yanından yüzlerce Mehmetçik Binbaşı Maruf Kışlası’na teslim oldu, birliğine katıldı. Ancak geldiği yerden de Koronavirüs taşıdı Burdur’a.

Bakanlığın açıklamasında askerlerin birçoğunun “asemptomatik” olduğu belirtiliyor. Yani “semptomatik belirti vermeyen”, “sessiz ilerleyen”, “subklinik hastalık” halinde olan, kısacası sokaklarda dolaşan “süper bulaştırıcı” olduğu ifade ediliyor.

MSB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Burdur’da birliğine yeni katılan yükümlülerimizden 6’sında COVID19 vakası tespit edilmiş, bu personel ile teması olabileceği değerlendirilenler KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır. Yükümlülerimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır ” denildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir