Biz bayramlarımızı, bu toprağa düşenlerden aldığımız izinle kutlarız

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, alternatif kutlama programı kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu; saygı duruşunda bulundu; günün anlam ve önemi üzerine yaptığı konuşmada CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, milli bayramlarımızın kutlanmasını yasaklayan zihniyete meydan okudu. İzzet Başkan, “Bayramlarımızı kutlamamıza takılmışlar, izinle olacak demişler. Bilmiyorlar mı ki; bizler, bu vatan için toprağa düşenlerden aldığımız izinle bayramlarımızı ömrümüzün sonuna kadar kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

Alternatif Zafer Bayramı kutlaması kapsamında çelenk sunma törenine Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Vatan Partisi İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, kitle örgütü ve sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na CHP, Vatan Partisi, ÇYDD, Eğitim İş sendikası ve ADD çelenk sundu. Çelenk sunması için anons edilen İyi Parti’den gelen olmadı.

Programın ilerleyen dakikalarında şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından CHP İl Başkanı günün anlam ve önemi için bir konuşma yaptı.

Başkan Akbulut, “30 Ağustos’un Türk ordusunun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurmak ve Anadolu’dan sonsuza kadar atmak için düşünülüp planlanmış taarruzun şerefli adı” olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasına, milli bayramlarımızı kutlanmasını izne tabi tutanlara meydan okuyarak sürdürdü. “Bayramlarımızı kutlamamıza takılmışlar, izinle olacak demişler. Bilmiyorlar mı ki; bizler, bu vatan için toprağa düşenlerden aldığımız izinle bayramlarımızı ömrümüzün sonuna kadar kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir