30 Ağustos coşkuyla kutlandı

“Türk Milleti aleyhine asırlardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşmasıyla tamamlandığı sanılmış büyük bir suikast”ın tarihin çöp tenekesine atıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ıncı yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Zafer Bayramı kutlama programı kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Vali Şıldak, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Atatürk anıtına çelenk sundular. Çelenklerin sunulmasının ardından düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.

Daha sonra Valilik Makamında, Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul ettiler.

Tebriklerin kabulünün ardından program Gazi Atatürk Stadyumu’nda devam etti.

Düzenlenen törene başta Vali Hasan Şıldak, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcı Mehmet Nadir Yağcı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Hüseyin Dalğar, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, kitle örgütü, sendika ve oda temsilcileri, şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programının başında Vali Şıldak, Garnizon Komutanı P. Alb. Tutucu ve Belediye Başkanı Ercengiz ile birlikte törene katılan vatandaşların, sporcuların ve tören birliklerini selamlayarak bayramlarını kutladılar. İstiklal Marşının okunması ile başlayan kutlama programında Tank Yüzbaşı Ersin Bostancı günün anlan ve öneminin belirten konuşmayı yaptı. Yüzbaşı Bostancı, “30 Ağustos, Atatürk’ün etrafında kenetlenen yüce milletinin tarihte eşine az rastlanan önemli bir galibiyetle birlik, beraberlik ve bağımsızlık duygusunun yüceliğini tüm dünyaya gösterdiği çok önemli bir inanç ve azmin zaferidir. Bütün dünya devletlerinin tükendi dediği bir anda vatanın ise işgali karşısında şahlanmış, yurdun dört bir yanından vatan evlatlarıyla böylesine çetin düşman karşısında yetersiz tahkimat ile bu savaşı kazanmıştır” diye konuştu.

Mehteran Takımının gösterisi sonrası 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Emin Kesici şiir okudu. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı Sevim-Zekai Piribaş Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğü’nün folklor ekibi gösterileri sonrası tören geçişi ile son buldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir