Boyacıoğlu Judo Turnuvası Burdur sporunu renklendirdi

Burdur Belediyesi Göl Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ali Boyacıoğlu Judo Turnuvası, Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Ebediyete intikal eden Burdur Judo Antrenörü Ali Boyacıoğlu anısına düzenlenen ve bu yıl ikincisi yapılan, Halil Çinkaya ve Hüseyin İşler’in de anıldığı müsabakalara 22 farklı kulüp, 300’ün üzerinde sporcu katıldı. 

Müsabakalar öncesi konuşma yapan Başkan Ercengiz, “değerli hakemlerimiz, bu spora gönül veren çok kıymetli sporcularımız ve sporcularımızı yalnız bırakmayan çok kıymetli hemşerilerim, sporseverlerimiz bugün burada judo turnuvaları için toplandık. Bugün bir turnuva daha sizlerin katılımıyla, bizlerin festival etkinlikleri içerisine aldığımız sporcu ve eğitici kimliğiyle hep andığımız kıymetli öğretmenimiz Ali Boyacıoğlu ve yüzünü hiç asık görmediğimiz sevgili Halil Çin kardeşimizi anmamız için de bir vesile oldu. Bu spora çok emek veren, birçok sporcunun yetişmesine ve milli takımlara sporcu göndermesine Burdur’un vesile olan kıymetli öğretmenimiz değerli hocamız ve çok uzun yıllar judo sporunun temsilciliğini yapmış Ali Boyacıoğlu hocamızın ansına gerçekleştirdiğimiz judo turnuvamıza 22 farklı kulüp, 300’ün üzerinde de sporcumuz katıldı.  Bu yılki hedefimizi daha da büyüterek, daha büyük turnuva organizasyonuyla sizlerin karşısındayız. Öncelikle ben Türkiye’nin dört bir yanından gelen o çok kıymetli sporcu kardeşlerime ve onu yetiştiren hocalarına başarılar diliyorum.

Öncelik bir sakatlık olmaması, sporcunun centilmen ruhunu hiç kaybetmeme ve yarın burada ayrılırken de herkesle dostça ayrılınan bir turnuva olmasını diliyorum. Katkı ve desteklerinden dolayı başta federasyon başkanımız olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ederken başarılı bir turnuva diliyor, hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir