İyi parti Bucak’ta ayar vermeye devam ediyor

“Düğün dernek gezmekle vekil olunmaz, artık iç meseleleri bırakın Bucak’a yatırım yapın!”

Yazılı bir basın açıklaması yapan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yapımı devam eden Bucak Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Bucak KYK Yurdu inşaatlarıyla ilgili olarak ateş gibi cümlelerle Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’a yüklendi, Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik’i ise Burdur’a yaptıklarından dolayı tebrik etti.

İnşaatları yılan hikâyesine dönen ve bir türlü bitirilemeyen Bucak Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Bucak KYK Yurdu inşaatları önünde açıklama yapan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, bu inşaatların neden hala tamamlanamadığının vatandaş tarafından merak edildiğini, yetkililerin bu konuda bir açıklama yapması gerektiğini ifade etti.

SAĞLIK MESLEK YÜKSEKOKULU NEDEN BİTMİYOR?

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne bağlı Bucak Sağlık Meslek Yüksekokulu inşaatının da hala tamamlanmadığını ifade eden Başkan Sönmez, “ilçemize daha çok öğrenci getirmek amacıyla yapımına başlanan fakat aradan geçen süreye rağmen hala inşaat halinde olan Bucak Sağlık Meslek Yüksekokulu’nun durumu da ayrı bir muammadır. Bucak’a yüksekokul bölümleri kazandırdık diye günlerce demeç verenler, hala bitmeyen inşaatlar konusunda bir açıklamada bulunmamaktadır. İlçemiz öğrenci sayısında ileriye gitmesi gerekirken, her nedense kan kaybetmeye devam etmektedir. Bu konuda tüm sorumlular kimlerse vatandaşımıza doğru bilgi vermek ve yaşanan süreci anlatmak zorundadır. Biz de İYİ Parti olarak konunun takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“DÜĞÜN DERNEK GEZMEKLE VEKİL OLUNMAZ, BAYRAM VEKİLİ TEBRİK EDİYORUM”

Sönmez, “artık kendi siyasi iç meselelerini bıraksınlar. Kendi iç meseleleri yüzünden ilimizi ilçemizi geride bırakıyorlar. Sadece düğün, bayram gezmekle siyaset olmuyor. Bu acı bir durum. Bucak günden güne geri gidiyor. Burdur’da milletvekilimiz Bayram Özçelik’e teşekkür ediyorum. Çünkü bir şeyler yaptı Burdur adına. Bizim Bucak’ımızın her dönem bir milletvekili var ama Bucak’a yaptığı bir şey yok. 1 buçuk senedir milletvekilisiniz, Bucak’a ne yaptınız? Bunu basın açıklamasıyla duyurmanızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“KYK YURDU NE ZAMAN AÇILACAK?”

Başkan Sönmez yaptığı açıklamada “bilindiği gibi ilçemizde öğrencilerin barınması için geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan 500 kişilik KYK Yurdu aradan geçen zamana rağmen hala inşaat halinde beklemektedir. Söz konusu inşaat çalışmalarını alan firma işi tamamlaması gereken süreyi defalarca geçirmiş hala daha bu konuda bir somut adım atılmamıştır. Devletin parasıyla yapılan kamuya ait KYK Yurdu, inşaat halindeyken bir anlamda çürümeye bırakılmıştır. Bu konunun çözüme kavuşması ve ilçemize üniversite okumak için gelen öğrencilerin KYK Yurdu’ndan yararlanması için İYİ Parti olarak her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu bildiririz” şeklinde konuştu.

“APART SAHİPLERİNE KESİLEN CEZALAR NE OLACAK?

Geçtiğimiz günlerde Bucak’ta apart sahiplerine astronomik cezalar kesildiğini de hatırlatan Başkan Safa Sönmez, “güvenlik ve gerekli şartların olması için denetimlerin yapılması gerekiyor. Bu konuya hiç bir sözümüz yok ama Türkiye’de sadece Burdur, Bucak ve Isparta’daki apartların 50 bin TL’yi aşan cezalar kesilmesine anlam veremiyorum. Apart sahipleri bu cezaları ödeyemeden kapatma cezası bile verilebilecek. Bu apartlarda kapanırsa öğrenciler sokaklarda mı kalacak? Bu konuda da çözüm odaklı bir siyaset yapalım” şeklinde ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir