Böyle merhametsiz baba görülmedi; üvey oğluna işkence

Üvey oğluna şiddet, işkence uygulayan ve tehdit eden, sopayla, boruyla döven, korkudan altına kaçırınca kirli iç çamaşırını ağzına süren üvey babayla oğlunun yastık, yorgan koyarak üstüne oturan annenin insanlık dışı, işkence, tehdit ve şiddeti, asıl babanın oğlunu alarak İzmir’e götürmesiyle ortaya çıktı.

BURDUR’DA MERHAMETSİZ ÜVEY BABA VAHŞETİ

BurdurWeb internet gazetesinin Sabah’a dayandırdığı haberine göre, İzmir’de 6 yıl önce Doğukan P (24) ile evlenen, ancak geçimsizlik nedeniyle boşanan Defne A (24), geçen yıl Sinan A ile evlenerek, velayeti kendinde olan 6 yaşındaki oğlunu da yanına alıp Burdur’a yerleşti.

Bir süre sonra oğlunu görmek isteyen baba Doğukan P, Burdur’a gelerek oğlunu alıp İzmir’e götürdü. Babasıyla bir süre yaşayan RP, bir gün altına kaçırınca ağlamaya başladı. Acı gerçek bütün çıplaklığı ile baba Doğukan P’nin oğlunun ağlayışının nedenlerini soruşturunca ortaya çıktı. Oğul RP, babasına altına kaçırdığında üvey babasının kakasını ve idrarını ağzına sürdüğünü, dersini yapmadığı için süpürge sopasıyla sırtına ve kollarına vurduğunu anlattı.

Bunun üzerine Doğukan P, “çocuğa işkence, şiddet ve tehdit” suçlamasıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca İzmir 1. Aile Mahkemesi’ne başvurarak koruma ve uzaklaştırma kararı aldırdı.

‘İNSANLIK DIŞI BİR DURUM BU’

6 yaşındaki RP, Çocuk Şube Müdürlüğü’nde verdiği ifadesinde, “üvey babam ve annem istediklerini yapmadığımda beni dövüyor. Mesela ödev akşam 9’da bitmesi gerekirken, bitmeyince dövüyorlar. Üvey babam beni tahta, odun ya da süpürge borusuyla dövüyor. Beni dövdüklerinde korkuyorum altıma kaçırıyorum. O zaman külotumu saklıyordum. Çünkü kirli külotu bulursa ağzıma sürüyorlar. Üvey babamın dayaklarından burnum kanadı, dudağım patladı. Bir daha oraya gitmek istemiyorum. Annem de üzerime yastık ve yorgan koyup üstüne oturuyordu” dedi.

Baba Doğukan P, oğlunun velayetinin kendisine verilmesini isterken avukatları, “yapılan insanlık dışı bir durum. Bu vahşete ve eziyete sebep olanların cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız”, “6 yaşında savunmasız bir çocuğun üvey babasının işkencesine ve kötü muamelesine maruz kalması kabul edilemez” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir