Böyle savcılar kaldı mı bu memlekette?

Başbakan’a bile kafa tutan bir savcı; Türkiye’nin mumla aradığı savcı tipi

Hâkimlik ve savcılık sınavında 90 puan alan kızı Betül Arıcan’ın mülakatta elendiğini belirterek, “adaletiniz batsın” diyerek isyan ettiği için Malatya Cumhuriyet Savcılığına sürülen eski Çanakkale Cumhuriyet Savcısı Menderes Arıcan, o mangal gibi yüreği ile şimdi de üstü kapalı bir şekilde Atatürk Havalimanına terör saldırı olayında  “güvenlik zafiyeti yoktur” diyen Başbakan Binali Yıldırım’ı hedef aldı. Arıcan, “herkes kendi işini yapsın. Karışmayın artık yargının işine, yeter!” ifadelerini kullandı.

YERE ÇAKILAN HUKUK SİSTEMİNDEKİ KÖRÇIKMAZDA BİR AYDINLIK YAN

Son 14 yıl içinde Türkiye’de hukuk sistemi altüst oldu. Hukukun üstünlüğü ilkesi zaafa uğradı. Siyasallaşan yargı, F Tipi cemaatin “büyük bir sessizlik içinde en ücra dokularına, kılcal damarlarına kadar sirayet ettiği” devlet içinde kendi hâkim ve savcılarını hukuk sisteminin kritik noktalarına ve sinir sistemine yerleştirdi. Ülke Ergenekonlardan, Balyozlardan geçerek bu günlere geldi. Bu ortamda sinmiş, sindirilmiş hukuk insanlarının arasından mangal yürekliler de çıkabiliyor.

“ADALETİNİZ BATSIN!” DEMİŞTİ

Daha önce Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı iken, hâkimlik ve savcılık sınavında 90 puan alan kızı Betül Arıcan’ın mülakatta elendiğini belirterek ve “adaletiniz batsın!” diyerek isyan etti. Bu nedenle Malatya Cumhuriyet Savcılığına sürülen Menderes Arıcan, Twitter hesabından bu kez de Başbakan’a sert çıktı.

“KARIŞMAYIN ARTIK YARGININ İŞİNE, YETER!”

Atatürk Havalimanı’na terörist saldırısında “güvenlik zafiyeti yoktur” diye açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım’a üstü kapalı bir şekilde top gibi patladı. Arıcan, “herkes kendi işini yapsın. Karışmayın artık yargının işine, yeter!” ifadelerini kullandı.

Savcı Arıcan Facebook hesabından, “bir Cumhuriyet savcısı olarak havalimanına girerken benim pantolonumun kemerini bile çıkartan zihniyet. Adamlar havaalanının içine Kaleşnikof silahlar ve bombalarla girmiş; birileri de olaydan hemen birkaç saat sonra çıkmış güvenlik zafiyetinin olmadığından bahsediyor. Peki, güvenlik zafiyetinin olduğunu söyleyebilmemiz için daha ne olması gerekiyor. Kaldı ki, böyle bir durumun olup olmadığını bu memleketin yargı mensupları karar verir. Herkes kendi işini yapsın. Karışmayın artık yargının işine. Yeter artık” diye yorum yaptı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir