Başkan Ercengiz’in Ramazan Bayramı mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Ramazan bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

“On bir ayın sultanı Ramazan ayını Burdur’da birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde geçirdik. Ramazan boyunca Gönül Sofralarımızda birlikte iftarımızı açıp, düzenlediğimiz eğlencelere birlikte eşlik ettik.

Sevginin ve saygının simgesi konumundaki bayramlar, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, akraba, dost ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastaların, kimsesizlerin, yetimlerin ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı özel günlerimizdir. Toplumsal bilincin gelişmesine, ulusal değerlerin güçlenmesine, birlikteliğin, kardeşliğin ve sevginin yaşanarak ve paylaşılarak yerleşmesine aracılık etmesi, bayramları tüm toplumlar için özel kılmaktadır.

Son günlerde ülkemizde yaşanan üzücü olaylar, her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuzu göstermektedir. Yaşanan olayların en kısa sürede sona ermesi, barış ve huzur ortamının bir an önce sağlanmasını gönülden istiyorum.

Küçüklerin büyüklerini unutmadığı, dargınların barıştığı, kırgınlıkların unutulduğu ve dostlukların yeşerdiği bir bayram temennisi ile tüm Burdurlu hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutlarım.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir