Bu bir ‘hem kel hem fodul’ haberidir

Burdur Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı, Yukarı Pazar’daki Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında yapıldı. Mart Meclisi ilginçlikler Meclisi olarak tarihe geçti.

Burdur Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı, Yukarı Pazar’daki Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında yapıldı. Mart Meclisi ilginçliklere, Başkan Ercengiz’in neşeli gösterilerine ve “hem kel hem fodul” öfkeli bir vatandaşın şovuna sahne oldu. Meclisi olarak tarihe geçti. Oturum başlamadan önce üzerinde “ANTAK Enerji” yazan, Belediye Meclis üyelerine hitaben yazılmış, “Belediye Başkanı’na sorulması için iki önemli sorumuz var; Burdur Belediye Başkanı Sn. Ali Orkun Ercengiz ve kuzeni olan Başkan Yardımcısı Sn. Ali Say bizimle neden uğraşıyorsunuz? Bizimle dertleri nedir?” içerikli bir dosya dağıtan bir esnaf zabıta marifetiyle dışarı çıkarıldı. Oturumun ilerleyen bir bölümünde gene Meclis salonuna dalan, şovmen esnafın kızkardeşi olduğu dağıttıkları dosyada belli olan bir bayan gene zabıta marifetiyle dışarı çıkartıldı.

Her ayki toplantıda aynı teşebbüsü tekrarlayacağını belirten, Burdur Belediyesi’nin “ahşap desenli logolu ledli alüminyum aydınlatma direği” yaptırdığı esnaf Belediye’den alacağını alamadığını belirtiyor.

Oturumdaki ikinci teşebbüs sonucu Meclis üyelerine açıklama yapma ihtiyacı duyan Başkan Ercengiz ise yaptığı direklerin ayıplı olduğunu ve şu anda mahkemelik bir konu olduğunu belirtti.

Burdur Belediyesi’nin zaman zaman Burdur esnafından mal ve hizmet alımı yapmakta olduğunu belirten Başkan Ercengiz, “bu firma, tesisatına uygun olmayan malzemeleri Fen İşleri’ne teslim etmiş, Fen İşleri’ndeki Teslim Kabul Komitesi getirdiği malzemelerle ilgili eksiklerini söyleyerek, malzemeleri iade etmiştir. Vatandaş malzemelerin doğru olduğunu, malzemelerle ilgili olarak dava açacağını belirterek mahkemeye başvurmuştur. Mahkeme tespit davasının neticesinde, bizim tespitlerimizin de ötesinde eksiklikleri olduğunu ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla gerekli yasal işlem başlatılmıştır. Olayın özü tamamen budur. Neyin meselesini yaptıklarını anlamış değilim. Olay mahkemeye intikal etmiştir. Mahkemenin sonucunu bekleyecekler. Eğer burada Burdur Belediyesi’nin çalışanlarının bir ihmali, haksızlığı varsa o durumda da bu ihmali yapanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Burası şov yeri değil. Bunlara kim akıl veriyorsa doğru akıl vermiyor. Şimdi haklarında başka bir yasal işlem daha başlatılacaktır” dedi.

Zabıta Müdürü Şaban Kırcı da suç duyurusunda bulunup bulunmayacakları sorumuzu, kesinlikle suç duyurusunda bulunacakları şeklinde cevapladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir