Bucak Belediyesi, kamu sağlığını tehlikeye atıyor

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU DURUMU

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, tüm dünyada ve ülkemizde yeni tip koronavirüs (Kovid19) pandemisiyle boğuştuğumuz, insanlarımızı toplumsal izolasyon ve mesafeye mecbur bıraktığımız, #EvdeKal, #HayattaKal Hashtag ve sloganlarıyla sokağa çıkmamasını istediğimiz şartlarda, hemen hemen bütün belediyelerin su ödemelerini ve Nisan su sayacı okumalarını ötelemelerine rağmen Bucak Belediyesi’nin su sayaçlarını okumasını ve son ödeme tarihi 29 Nisan yazan ödeme ihbarları göndermesini şiddetle eleştirdi. Açıklamada, hem halkın hem de sayaç okuma görevlilerinin sağlıklarını tehlikeye atıldığını, yanlıştan dönülmesini istedi.

BUCAK BELEDİYESİ’NİN KAMU SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATAN ÖLÜMCÜL YANLIŞI

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yaptığı yazılı bir açıklamayla gene Bucak Belediyesi’nin bir yanlışını, ama bu kez kamu sağlığını tehlikeye atan ölümcül bir yanlışını hedefe koydu.

Başkan Sönmez, “Bucak Belediyesi’nin su sayaçlarını okuması, Koronavirüs tedbirleri kapsamında #EvdeKal uyarısıyla tezat bir durum oluşturuyor” dedi.

Koronavirüs gerçekleri

Başkan Sönmez şunları ilave etti:

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU DURUMU

“Bilindiği gibi ülkemizi ve dünyayı esir alan koronavirüs belası henüz defedilmemiştir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vatandaşlarımızın evde kalarak virüse karşı tedbir almaları istenmiş ve birçok vatandaşımız da bu uyarıları alarak evinden dışarıya çıkmamaktadır. Geçtiğimiz günlerde Bucak Belediyesi 1 Mayıs 2020 tarihine kadar fatura borcundan dolayı içme suyu kesilmeyeceğini açıklasa da, Belediyenin su sayaçlarını okuma görevlileri bugünlerde evlere giderek su faturaları çıkarmakta ve vatandaşlara faturaları iletmektedir. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlarla yapılan uygulamalar birbirinin tam tersi şekilde hareket etmektedir. Bu nedenle Bucak Belediyesi’ni bir an önce bu yanlıştan dönmesini istiyoruz.”

Başkan Sönmez, su faturalarının son ödeme tarihinin 29 Nisan olduğunu belirterek sözlerine, “vatandaşımızı fatura ödemesi için sokağa çıkaran anlayışa tepkiliyiz. Aynı zamanda su sayaçlarını okuyan görevlileri de riske attıklarının farkında olmaları lazım. Koronavirüs tedbirleri geçene kadar bu yanlıştan dönülmesini istiyoruz. Bucak Belediyesi’ni ve Başkan Emrullah Ünal’ı halkımızın sağlığı konusunda tekrar uyarıyoruz” ifadelerini kullanarak son verdi.

Kahraman sağlık Mehmetçiklerimizi alkışlamayı sürdürüyoruz

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir