Bucak Belediyesi’nden Hatay’a 1923 fidan

Bucak Belediyesi, 10 Ekim 2020 tarihinde ABD’nin “kara kuvvetim” dediği bölücü terör örgütü PKK’nın yan kuruluşu Ateşin Çocuklarının yaptığı Hatay’daki orman yangı ve Bucak’taki orman yangınından sonra yaraların sarılmasına katkı sağlaması amacıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında bölgeye 1923 fidan gönderecek.

Bucak’tan Hatay’a 1923 fidan

Bucak Belediye Başkanlığı, 10 Ekim 2020 tarihinde ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’nın yan kuruluşu Ateşin Çocuklarının önce sahiplendiği, daha sonra ülke çapında tepkiler çığ gibi yükselince inkâr ettiği Hatay’daki orman yangı ve Bucak’taki orman yangınından sonra yaraların sarılmasına katkı sağlaması amacıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında bölgeye 1923 fidan gönderecek.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal 1923 Fidan Bağışı hakkında yaptığı açıklamada “geçtiğimiz günlerde Hatay ilinde ve Bucak’ımızda meydana gelen ve hepimizi derinden yaralayan, yüreğimizi sızlatan orman yangınlarında yok olan ormanlarımız için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde personellerimiz ve aileleri adına 1923 fidan bağışlıyoruz. Hatay ve Bucak orman yangınlarının yaralarını hep birlikte saracağız. Bir kıvılcım yangını, bir fidan ormanı başlatır. Devlet, millet işbirliği ile Hatay ve Bucak’ımızda orman yangınlarında yok olan ormanlarımızın yerine kısa zamanda fidanlar dikilecek, yeni ormanlar oluşacaktır. Tüm vatandaşlarımızdan orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını, yeşili ve ağacı korumalarını istiyorum. Gelecek nesillerimize yeşil bir doğa bırakmalıyız ” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir