Bucak’ta, her milli bayramda grip olup hastaneye yatan “Gül olayı” mı?

Bucak Belediyesi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasındaki skandal Belediye Meclisi’ne yansıdı

Bucak Belediyesi’nin 30 Ağustos çelenk sunma törenine skandal katılmayışı sorgulanmaya devam ediyor. İYİ Parti Meclis Grubu, Cumhuriyet ve milli bayram düşmanı skandalı, yerel basında tekrar haber konusu olmasın diye basının da çağırılmadığı Meclis’in Ağustos toplantısına taşıdı. Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a yöneltilen sorular yakıcıydı.

-Meclis toplantısına basın neden çağrılmadı? Gizleyecek bir şeyleriniz mi var?

-30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk sunma törenine Bucak’ın resmi Belediye Başkanı olan AK Partili meclis üyesi Ahmet Özcan’ın neden 30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk sunma törenine gelmedi?

-İçine neyi sindirmedi; Atatürk’ü mü, Cumhuriyeti mi?

Partilerinin Genel Merkezi Atatürk’ü baştacı ediyor. Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı büyük Atatürk’ün merkeze konduğu müthiş ve muazzam bir koreografi ile sıradışı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması yapıyor. Emperyalizmin saldırıları yoğunlaşınca Atatürk öne çıkar çünkü; bu nesnel bir mecburiyettir. Bucak Belediyesi bağlı bulundukları partinin genel siyasetlerine ve genel başkanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emperyalistlerin hedefinde olduğundan Atatürk’e sarılma siyasetine ters bir çizgi izliyor. Metabolizmanın fırlatıp atacağı bir ur gibi!

İşte Safa Sönmez’in basın açıklaması!             

ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTIĞINIZ BİŞEYLER Mİ VAR? BASINI NİYE ÇAĞIRMADINIZ?

Dün yapılan Bucak Belediyesi Eylül ayı Meclis toplantısında İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerimiz Meclis Başkanlık makamına 1 adet soru önergesi vermiştir.

Eylül ayı Belediye Meclis toplantısının yapılacağı salonda Basın mensuplarının olmaması üzerine Belediye Meclis Üyemiz, İYİ PARTİ Bucak Belediye Meclisi Grup Sözcümüz Sayın Fuat Şan Belediye Başkanına Meclis Toplantısını ‘Basına Kapalı mı ?’yapıyorsunuz diye sorması üzerine Başkan Ünal ‘HAYIR’ haber verildi gelmediler galiba diyerek açıklama yapmış sonrasında yaptığım araştırmalar üzerine Basın Mensuplarının Meclis toplantısına çağrılmadığı, haber verilmediği bilgisine ulaştım. Toplantı devam ederken ilçemizde üzüntü veren Orman Yangınının başladığı haberi Başkan Ünal’a ulaşmış ve Başkan Ünal bir gazete sahibinin Yangına gittiğini Meclis toplantısına o yüzden gelmediğin söylemiş, halbuki Meclis saat 16.00’da başlamış, Orman yangını aldığım resmi bilgiye göre saat 16.15’de başlamıştır. Toplantı esnasında Belediye Başkanı Emrullah Ünal tarafından çağırılan Belediye görevlisi arkadaş: ’ÇAĞIRDIK GELMEDİLER’ diye cevap vermiştir. Ya Belediye başkanına Belediye basın sorumlusu tarafından gazetecilere haber ettik gelmediler diye planlı olarak doğruyu söyletmediler. Ya da Başkan Emrullah Ünal Gazetecilerin Meclis toplantısına çağırılmaması talimatını vererek ‘ÇAĞIRDIK! AMA GELMEDİLER DİYEREK’ DOĞRUYU SÖYLEYEMEDİ. VEBALLERİ GÜNAHLARI BOYUNLARINA…

Basın mensuplarına haber edilmedi Çünkü 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA YAŞANAN REZALETİN MECLİSTE SEBEBİNİN SORULACAĞI tahmin edilip olayın yerel basında tekrar gündeme gelmesini örtbas edilmesini istiyorlardı.

Öncelikle şunu belirteyim ki bizim bu soru önergesini vermemizin sebebi Safa Sönmez’in ya da diğer protokol üyelerinin 16 dakika Ayakta beklemesi değil o gün Bucak’ın resmi Belediye Başkanı olan AK Partili meclis üyesi Ahmet Özcan’ın neden 30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk sunma törenine gelmediğidir.

İçine neyi sindirememiştir? Atatürk’ü mü? Cumhuriyeti mi? İçine sindiremediği bir şey varsa 2 tane Belediye Başkan yardımcılarından ya da meclis üyelerinden birini neden görevlendirmemiştir? Kamuoyunda İYİ PARTİ ilçe Başkanı Safa Sönmez 16 dakika ayakta bekleyemedi gibi algı yaratılmak istenmektedir, Değil biz 16 dakika beklemeyi bu vatan uğruna 16 asır bekler, CANIMIZI VERİRİZ. BU BÖYLE BİLİNE…   

İYİ PARTİ Meclis Üyelerimizin Meclise sunduğu soru ve teklif önergelerinin neler olduğunu Basın mensupları toplantıya çağırılmadıkları için halkımızın bilmeleri adına bu basın açıklamasını vatandaşımızın haber alma özgürlüğü adına yapmak hâsıl olmuştur.

Soru önergemiz şudur; verdiğimiz metinde altta fotoğraflı olarak paylaşıyoruz; 30 Ağustos Zafer Bayramı törenine Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen ve o an Bucak Belediye Başkanı sıfatını taşıyan AK PARTİLİ meclis üyesi Ahmet Özcan’ın çelenk koyma Törenine neden katılmadığıdır… Gündem sırası bu konuya geldiğinde Başkan Ünal Orman yangınının büyüdüğünü söyleyerek toplantıyı bitirmiş ve ‘Yazılı olarak versek olur mu? ’diye sormuş, grup sözcümüz Fuat Şan ise tabi ki Başkan bey diyerek Meclis toplantısı sona erdirilmiştir. Başkan Vekili AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Özcan’ın çelenk koyma törenine neden katılmadığının cevabını yazılı olarak bekliyoruz, siz kıymetli hemşerilerimizle soru önergemizin cevabı gelince paylaşacağız, kamuoyuna saygılarımla.    

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.