Burdur AKP İl Başkanlığına Dr. Faki atandı

Uzun zamandır eski İl Başkanı Av. Ömer Bütüner’e gösterilen tepkiler ve en sonunda yönetiminden büyük bir kısmının toplu istifasıyla boşlukta kalmasıyla boşalan Burdur AKP İl başkanlığına, geçen günlerde Ankara’ya mülakata çağrılan AKP milletvekili aday adayı, Diş hekimi Dr. Süleyman Faki, Merkez İlçe Başkanı Birkan İş ile Osman Kaya’dan Dr. Faki’nin il başkanlığına atandığı öğrenildi.

Ömer Bütüner, 2018 yılına kadar il başkanı seçilmiş, ancak teşkilat içinde Bütüner’in il başkanlığı sindirilememişti. İlçe örgütleri ve merkez ilçedeki bazı unsurlar Bütüner’in başkanlığını benimsemeyerek Ankara’ya kadar gitmiş, duruma itiraz etmişti. 7 Haziran’daki başarısızlığa rağmen 1 Kasım seçimlerinde ilde büyük başarı sağlanmasına rağmen Bütüner’in başkanlığına itirazlar sürdü. En sonunda il yönetiminden 27 kişi istifa ederek kazan kaldırdı. Bir süre daha direnen Bütüner nihayet Ankara’nın da telkiniyle kendisi de istifa etmek zorunda kaldı.

Bu süreçte münhal kalan il başkanlığı için Genel Merkezden görevliler gelerek eğilimleri yokladı. Sonunda Osman Kaya, Birkan İş ve Dr. Süleyman Faki geçen günlerde Ankara’ya çağrıldı.

Ankara’daki görüşmelerde eski Milletvekili, aday adayı, Diş hekimi Süleyman Faki il başkanlığını örgütlemek üzere başkanlıkla görevlendirildi.

Geniş bir kesim memnuniyetini sosyal medya üzerinden akşamdan bu yana belirtmekle birlikte şimdiden muhalefet belirtileri de görülmektedir.

Eski başkan Bütüner ve Vekil Petek’in olumlu ve kinayeli sosyal medya paylaşımlarının yanısıra “iki dişçi Burdur’u kalkındıracak” şeklinde sitemlere de raslandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir