Cizre’de operasyonlar sona erdi

Saldırıya uğrayan ve maddi hasar oluşan Yeni Akit Gazetesini ziyaretini müteakiben gazetecilere terör operasyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İç İşleri bakanı Efkan Ala, Cizre’deki operasyonların sona erdiğini belirtti.  

Saldırıya uğrayan Yeni Akit Gazetesi’ni ziyaretinden sonra terör operasyonlarıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran İç İşleri Bakanı Efkan Ala, Cizre’de operasyonların bugün itibariyle başarılı bir şekilde bittiğini belirterek, ancak arama tarama faaliyetlerinin bir süre daha devam edeceğini ifade etti.

Ulusal Kanal’ın AA’na dayandırdığı haberine göre, operasyonların bitmesine rağmen sokağa çıkma yasağının, arama-taramaların sürdürülmesinin nedeni olarak da tuzaklamaların, mayınlamaların tamamının temizlenememiş olabileceğini, bunların vatandaşlara zarar verebileceğini gösterdi. Ala şöyle konuştu: “Tuzaklamalar var, bilinmeyen bazı bölgelerde insanlarımıza zarar verebilecek mayınlamalar olabilir. Yine çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması biraz zaman alabilir. Ancak bugün öğle itibarıyla tamamen alandan bu meseleler bertaraf edilmiş yani teröristler ve alana hâkimiyet kurulmuştur. Dediğim gibi arama, tarama faaliyetlerinin devam edebilmesi için ve vatandaşlarımızın Cizre’ye girdiklerinde zarar gelmemesini sağlayıcı tedbirlerin tam olarak alınması için biraz daha sokağa çıkma yasağı devam edecek. Operasyonal faaliyetler bugün öğle itibarıyla sona erdi.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir