Burdur Belediyesi’nden şehitler ve doğal afetzedeler için helva dağıtımı

Burdur Belediyesi, şehit olan Mehmetçiklerimiz ile çığ ve deprem felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız adına Uzayçatı Halk Pazarı’nda helva dağıttı.

Helva dağıtımı sırasında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz basına yaptığı açıklamada, “bugün Salı Pazarı’ndayız. Gelenek haline getirdiğimiz çorba dağıtımını bugün farklı bir etkinlikle yapıyoruz. Pazarımızda yurttaşlarımızla beraber olmak istedik. Diğer taraftan da son günlerde depremde, çığ felaketlerinde ve bu ülkenin güvenliği için canlarını hiçe sayan, bu ülke toprakları dışında da ülkenin geleceği için mücadele eden asker şehitlerimiz için bir helva yaptırarak vatandaşlarımızla paylaşmak istedik” dedi.

Konuşmasının devamında ülkemizin aydınlık geleceği için hep birlikte çalışmamız gerektiğini ifade eden Başkan Ercengiz, “hem şehitlerimizin ruhlarına Fatiha okuyabilmek, hem de birlik ve beraberliğimizin iyi ve kötü günde sürdürebilmesi adına Salı Pazarı’nda bir araya gelerek vatandaşlarımızla beraber olduk. Tüm şehitlerimizin mekânları cennet olsun, gazilerimize ve yaralı askerlerimize bir an önce acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz 2020’ye iyi başlamadı ama iyi günler yakın olsun, iyi günler bizlerle birlikte olsun, hep beraber kol kola girerek bu ülkenin aydınlık geleceği için hep birlikte çalışalım inşallah; yaptığımız hayırların da kabul olmasını diliyorum” dileklerinde bulundu.

Helva dağıtımı ve okunan duaların ardından Başkan Ercengiz, Balıkçı Pazarı esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir