Perinçek’ten ‘Saddam’a kurulan tuzak’ uyarısı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 2003 yılında Saddam Hüseyin’e kurulan tuzağı hatırlatarak ‘Amerika aynı Saddam Hüseyin’e uyguladığı tertibi hayata geçirmeye çalışıyor’ dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İdlib’deki gelişmelerle ilgili Aydınlık’a yaptığı açıklamada, “öncelikle büyük milletimizin başı sağ olsun” dedi.

ABD, ERDOĞAN’I TIPKI SADDAM’A YAPTIĞI GİBİ TUZAĞA ÇEKİYOR

Yankee

Tehlikeli tırmanışa karşı çıkılması gerektiğini belirten Perinçek, “şu anda ABD ve İsrail ellerini sıvazlıyor. Bunu iyi görmek lazım. İntikam duygularıyla, kışkırtıcı yaklaşımlar Amerika’nın işine gelmektedir” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Amerika tarafından tuzağa çekildiğini belirten Perinçek, “Amerika aynı Saddam Hüseyin’e uyguladığı tertibi hayata geçirmeye çalışıyor. Hatırlanacaktır, Amerika Saddam Hüseyin’e Kuveyt’e gir ben seyredeceğim demişti. Sonra Irak’a saldırdı ve 2003’te Saddam Hüseyin’i devirdi” uyarılarında bulundu.

Perinçek İdlib’deki gerginliğin daha da tırmanmaması için devlet aklıyla hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

ŞİMDİYE KADARKİ KAZANIMLARIMIZI KAYBEDEBİLİRZ.

FETÖ darbesinin engellendiğini, Mehmetçiğin PKK terörüne karşı mücadelesi kararlıkla sürdüğünü ifade eden Perinçek, “sınır ötesinde Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı, Barış Pınarı gibi sınır ötesi harekâtlarla komşularımızla bağımızı güçlendirdik. Bu süreçte komşularımızla ittifaklarımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Aksi bir süreç kaybetmemize neden olur. Doğu Akdeniz, Kıbrıs gibi harekât mevzilerimizi etkiler” diye konuştu.

DERHAL FRENE BASILMALI, SÜREÇ

DURDURULMALI, SURİYE İLE DOĞRUDAN GÖRÜŞÜLMELİ

“Derhal frene basılmalı, süreç durdurulmalı ve Suriye ile artık dolaylı görüşmek yerine doğrudan görüşülmesi gerekmektedir” diyen Perinçek, “iki ülkenin de ekonomik, ticari, kültürel işbirliği yapması gerekir. Suriye ile Doğu Akdeniz’de en yakın müttefikiz. Bu süreç Türkiye’nin mevzilerine zarar verir. Suriye’nin bütünlüğü, Türkiye’nin bütünlüğü demektir. Bu süreci devlet aklıyla frenlemek gerekir. Sadece İdlib değil Suriye’nin en güneyine kadar insek bile bunun Türkiye’ye herhangi bir faydası olmayacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Perinçek sözlerine, “bırakalım Esad Suriye’yi birleştirsin. Bu çatışmalar ne bize, ne Suriye’ye yarar. Bu olay sadece ABD’ye yarar. Türk ordusu ve devlet birikiminin devlet aklıyla hareket etmesini istiyoruz. Türkiye ve Suriye bu yaşanan olayda bir kışkırtma olup olmadığını sorgulamalıdır. Burada karamsar bir durum yok. Türkiye tehditlere karşı önlemlerini de almalıdır” diyerek son verdi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir