Burdur Belediyesi’nden yatırımlarla ilgili bir hamle daha

Burdur Belediyesi tarafından Burdur halkına katkı sağlayacak bir enerji projesi sessiz sedasız hayata geçiriliyor. Hizmet Kampüsü çatısına yapılacak olan 600 KWh’lik güneş enerji santrali için sözleşme imzalandı.

Burdur Belediyesi Hizmet Kampüsü çatısına kurulacak olan güneş enerjisi santrali ihalesini alan firma Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette firma yetkilisiyle Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz arasında sözleşme imzalandı.

BELEDİYE’NİN TÜKETTİĞİ

ENERJİNİN YÜZDE 16’SINI KARŞILAYACAK GES PROJESİ

Proje hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “Burdur Belediyesi Hizmet Kampüsü çatısına kurulacak olan güneş enerjisi santrali ihalesi 5 Mart’ta yapılmıştı. Söz konusu ihale kapsamında 5 bin m2’lik çatı alanına 600 KWe kapasiteli güneş enerjisi santralini kuruyoruz. 2 milyon 30 bin liralık ihale bedeli ile ihaleyi alan yüklenici firma projeyi 120 gün içerisinde tamamlayacak. Burdur merkezde bir ilk olacak çatı GES projesi ile Burdur Belediyesi tükettiği enerjinin yüzde 16’sını karşılayacak” diye konuştu.

Başkan Ercengiz konuşmasını şöyle sürdürdü:

YILLIK 991 BİN 732 kWh ENERJİ ÜRETİLECEK

“Proje ile yıllık 991 bin 732 kWh enerji üretmeyi hedefleniyoruz. Ayrıca proje de KDV muafiyetinden de faydalanacağız. Tükettiği enerjinin tamamını üreten bir Belediye olma hedefimizin ilk ayağını bu proje ile gerçekleştiriyoruz. GES projelerine devam edeceğiz. Projenin bir an evvel bitirilerek yaz aylarında enerji üretimine geçmek istiyoruz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.