Para, cüzzamlı kadını allayıp pullayarak gelin diye yutturuyor

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS’den), Kendini Solda

Tanımlayan Cumhuriyet Gazetesine Protesto: ‘Patronlar’ Diyalogdan Kaçınıyor

Cumhuriyet gazetesindeki işten çıkarmaları protesto eden Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), “Patronsuz gazetede patron olduğunu düşünenler diyalog çabalarını sonuçsuz bırakıyor” dedi.

Aydınlık haberine göre, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Cumhuriyet Gazetesi muhabiri ve TGS İşyeri Temsilcisi Deniz Ülkütekin’in işten çıkarılmasını gazete önünde protesto etti. TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, patronsuz gazetede patron olduğunu düşünenlerin diyalog çabalarını sonuçsuz bıraktığını belirterek, “Deniz Ülkütekin’in işe iade davasını açtık. Hukuksuz işten atma kararının mahkemeden döneceğini biliyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet yönetiminin çalışanlara yönelik tutumunu protesto etmek ve TGS’nin gazetedeki seçilmiş İşyeri Temsilcisi Deniz Ülkütekin’in işe geri alınmasını sağlamak için başlatılan eylemler dördüncü haftasına girdi. Gazete binası önünde konuşan TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş, “işyeri temsilcimiz Deniz Ülkütekin’in işten atılmasının üzerinden bir ay geçti. Biz de dördüncü kez burada toplandık. Geçen hafta perşembe günü Deniz’in işe iade davası açıldı. Hukuk sürecini de başlatmış olduk” şeklinde konuştu. “Bu hukuksuz işten atma kararından bir an önce vazgeçilmesini istiyoruz” diyen Durmuş, “yaptığımız görüşmeler bu sorunun diyalogla çözülmesinden yana. Ancak bu konuda henüz olumlu bir adım görmedik. Biz de kanuni bir boşluk yaratmamak için Deniz Ülkütekin’in işe iade davasını açtık. Hukuksuz bir işten atma olduğu kesin, bu kararın mahkemeden de döneceğini biliyoruz. Ancak biz Cumhuriyet Gazetesini dava eden duruma düşmek istemiyorduk. O yüzden bu sorunu diyalogla çözmeye çalıştık. Ancak patronsuz gazetede patron olduğunu düşünenler bizim diyalog girişimlerimize olumlu yanıt vermedi. Biz de hukuki olarak davayı açmak durumunda kaldık. Yine diyaloglarımız devam edecek ve onlar bu yanlış karardan vazgeçene kadar eylemlerimizi çeşitlendirerek devam edeceğiz. Deniz Ülkütekin haksız yere hukuksuz şekilde işten atılmıştır. Deniz Ülkütekin’in yeri bu gazete binasıdır ve Deniz bu gazete binasına dönecektir” dedi.

Öte yandan gazetenin Ankara bürosundaki çalışanlar da arkadaşlarına sahip çıktı. Gazeteciler “Deniz Ülkütekin işe geri alınsın!” yazılı dövizler açarak İstanbul’daki eyleme destek verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir