Burdur Cumhur İttifakı’nda derin çatlak

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ve Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ayrı ayrı yaptıkları zehir zemberek açıklamalarla, adını vermeden “kripto FETÖ’cülerin yeni bir oyunu” diye niteledikleri, kendilerini hedef alan Akdeniz Habercisi adlı internet gazetesinde “MHP’li birçok belediye başkanı Cumhur İttifakı’na zarar veriyor” başlıklı köşe yazısıyla Samet Memiş’i ve AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik’i hedef alarak ateş püskürdüler. Başkan karagöz, “gün geçmiyor ki kripto FETÖ’cülerin yeni bir oyunu sahneye çıkmasın”, Başkan Ökte de “gün geçmiyor ki kripto FETÖ’cülerin, Cumhur İttifakı düşmanlarının, zillet yandaşlarının yeni bir oyunu sahneye çıkmasın” şeklinde ifadeler kullandılar.

“Cumhur İttifakı olmadan herkes kendi adayıyla seçime giren yerlerde” kazanan MHP’li belediye başkanlarının İttifak’ı baltalarcasına büyük zarar verdiğini iddia eden ve bunlardan birinin de Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz olduğunu, tek rakibinin AK Partililer olduğunu, “Ne CHP’ye ne de İyi Parti’ye tek laf etmediği”ni, “işinin gücünün Ak Parti düşmanlığı” olduğunu, “külhanbeyi ağızlarıyla altan tehditler savurarak durmadan Ak Partilileri hedefine koyduğu”nu, “CHP’li Burdur Belediye Başkan’na destekler veren açıklamalar yaptığı”nı, “Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik’in ayırt etmeksizin yaptıkları hizmetleri sürekli kamuoyundan sakladığı”nı, “siyaseten etik olmayan saldırılarda bulunduğu”nu ileri süren Akdeniz Habercisi’nde köşe yazarı Samed Memiş’in köşe yazısı, Burdur Cumhur İttifakı’nın altına dinamit koyarcasına ifadelerle dolu olmasıyla dikkat çekti.

JET HIZIYLA GELEN CEVAP YANARDAĞ GÜRLEMESİ GİBİ

Her iki başkan da günümüzün moda ithamını kullandı.

Eskiden “Gomooonistler” vardı; şimdi “FETÖ’cülük” ya da “Kripto FETÖ’cülük” ithamı var.

Her iki başkan da “kripto FETÖ’cülerin yeni bir oyunu” dedi.

Her iki başkan da açıklamalarını, -mutat olduğu üzere hoşuna gitmeyen yazıları yayınlayan habercilere yapıldığı üzere- “kendini haberci olarak adlandıran özünde paralı kalemşörlük yapan bir müptezel” şeklinde nitelemeyle sürdürdüler.

Bu arada, “kalemşör”ün arkasındaki destekçinin de, nokta ateşi yaparcasına, “adliyelerdeki FETÖ dosyalarında onlarca kez adı geçen bir siyasetçi”, “para ile herkesi satın alabileceğini düşünen siyasetçi” diye nitelediği AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik olduğu kamuoyunun dikkatlerinden kaçmadı.

Her iki başkan da sahneye konan “kripto FETÖ’cülerin yeni oyunu”nu, “parayla, yatırım rüşvetleriyle, şahsımı ve ülkücü arkadaşlarımı satın alamayınca böl parçala ve yönet taktiğine başvurdular” şeklinde tarif ettiler.

İşte Başkan Alagöz’ün açıklaması!

Başkan Ökte’nin yazılı açıklaması da şöyle:

BASIN AÇIKLAMASI;

Gün geçmiyor ki kripto fetöcülerin, cumhurittifakı düşmanlarının, zillet yandaşlarının yeni bir oyunu sahneye çıkmasın.

Bu  oyuncuların,  ülkemiz üzerinde bu kadar çok plan yapılırken hainliklerine son sürat devam etmekte olduğunu ne yazık ki bugün tekrar köşe yazılarında şahit olduk.

Herşeyden önce kendini kamufle etmek sureti ile cumhurittifakını hedef alan bu yaklaşımı şiddetle kınıyorum.

Sayın Genel Başkanımızın da cümlelerinde vücut bulduğu üzere;

Cumhurittifakı Türkiye’nin güvenlik zırhıdır.

Cumhurittifakı milli birlik ve dayanışma şuurudur ve bu çerçevede sürdürülecek tarihi bir birlikteliktir.

Cumhurittifakı Milletimizden aldığı destek sayesinde azim ve kararlılıkla Lider ülke Türkiye’yi inşa etmenin yanı sıra Türk Dünyasının İslam Aleminin ve bütün mazlum milletlerin yegane ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç haline getirecek, 2023, 2053, 2071 vizyonunun alt yapısını adım adım oluşturacaktır.

Cumhurittifakı Türk milletinin iradesidir.

Cumhur ittifakı milli bekanın koruyucu zırhı ve güvenlik zirvesidir.

Bizler Sayın Genel Başkanımızın Liderliğinde MHP Burdur il teşkilatı olarak  bugüne kadar Cumhur İttifakına sahip çıktık ve her neye mal olursa olsun sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Liderimizin ve sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinde hassasiyetle durdukları bu Aziz birlikteliğe halel getirmek isteyenlere karşı duracağız.

Sevdamız Burdurumuz özelinde Cumhurittifakına zarar vermeye çalışıldığı tüm hemşehrilerimizin malumudur.

Cumhurittifakına, bu Aziz birlikteliğe zarar vermek isteyen, her kim olursa olsun, hangi sıfatı taşırsa taşısın her daim bizleri karşısında bulacaktır.

Bizler onlarca kez zarar birlikteliğimize verme girişimine şahit olduk.

Lakin bugün bir takım rantlar karşılığı ile her istediğini basın özgürlüğü kisvesi altında yazabileceğini düşünen bu satılık kalemlerin sergilediği oyunlar daha öncede bildiğimiz ve defalarca bozduğumuz ahlaksızca ve sinsice oyunlardır.

Partimiz MHP nin Burdur daki belediyeleri her daim Cumhurittifakına bağlıdır. Bunun aksi düşünülemez, varsayımsal bir takım iddialarla iddia dahi edilemez.

MHP Burdur teşkilatları ve belediyeleri, her daim bir ve beraberdir. Hiçbir algı hiçbir oyun bunun bozulmasına sebep olamayacaktır.

Biz MHP Burdur teşkilatları olarak, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben düsturu ile hareket ediyoruz.

Üretken belediyecilik vizyonu ve amacı ile çalışan Sevdamız Burdurumuz da görev yapan tüm Belediye Başkanlarımız kırmızı çizgimizdir.

Kimse sinir uçlarımızla oynama kalkmasın, kırmızı çizgilerimizi geçmesin, sabrımızı test etmeye kalkışmasın. Satılık kalemleri, kiraya verilmiş zihinleri, satılmış benlikleri çok iyi biliyoruz.

Dalımızı kıranın,  ağacını kökünü sökeriz.

Bizler dostlarımızı tanıdığımız gibi hainleri de iyi tanırız. Oyunlarınızı bilir, hamlelerinizi çözeriz.

Sizin hangi maksatla hangi ortaklıklarla hangi planlarla bu kirli yolda yol yürüdüğünüzü biliyoruz.

Ez cümle; MHP Burdur Teşkilatları ve belediye başkanlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz olarak, kıymetli Burdur’lu hemşehrilerimize, Sevdamız Burdurumuza sahip çıkmaya, hizmet etmeye her türlü asılsız iddialara rağmen bıkmadan usanmadan gece gündüz demeden devam edeceğiz.

Biz büyük bir aileyiz. Biz Burdur sevdalısıyız.

Hikmet ÖKTE/ MHP İL BŞK

Samed Memiş’in “MHP’Lİ BİRÇOK BELEDİYE BAŞKANI CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİYOR” adlı makalesinin tamamını okumak için tıklayınız.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.