MUZIR OCAĞI İLETİŞİM YAYINLARI’NA UYARI

TÜRKİYE DÜŞMANLIĞINDAN VAZGEÇİN!

Geçtiğimiz günlerde Hans Lukas Kieser isimli yazarın İletişim Yayınları’ndan yayınlanan ve Gökalp’in deyişiyle “candan birleştiren ruh”, Atatürk’ün ifadesiyle “inkılabın büyük teşkilatçısı”, H. Cahit Yalçın’a göre “örgütün kubbe taşı”, fedailer mirasının büyük temsilcisi Talat Paşa’ya hakaretler içeren “İttihatçılığın Beyni ve Soykırımın Mimarı: Talat Paşa” başlıklı kitaba Türkiye Gençlik Birliği’nden tepki geldi.

TGB Ankara İl Başkanı Kayahan Çetin, yaptığı açıklamada, “Türk Devrimi’nin büyük önderlerinden, Birinci Cihan Savaşı’ndaki vatan savunmamızın önderi, Atatürk’ün deyimiyle ‘inkılabın büyük teşkilatçısı’ Talat Paşa’yı şehit edilişinin 100. yılına girerken saygıyla ve minnetle anıyoruz. Talat Paşaların vatanseverlik mirasını sürdüreceğimize bir kez daha söz veriyoruz” dedi.

Çetin, İletişim Yayınları’ndan çıkan kitabı “gerçekdışılığı ispatlanmış yalanları kullanarak Türk Devrimi’ne, bu devrimin önderleri Talat Paşa’ya ve Atatürk’e, Türk milletinin birliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna karşı bir psikolojik savaş malzemesi” olarak değerlendirdiklerini belirtti. Çetin, FETÖ tutuklusu Osman Kavala’nın kurucusu olduğu İletişim Yayınları’nın Cumhuriyet düşmanlığının, bölücülüğün, gericiliğin, Türk Devrimi’ne yönelik yalanların akademik merkezi ve yayınevi olduğunu ifade etti.

Çetin, TGB olarak Türk Devrimi’ni ve onun önderlerini hedef alan ajanlık faaliyetlerinin her yerde karşısına dikileceklerini vurgulayarak, “Bir Talat gider, bin Talat yetişir” ifadelerini kullandı.

ÜÇLÜ SACAYAĞI

Kitapla ilgili 3 ismin, Türkiye karşıtlığıyla öne çıkması dikkat çekiyor. Kitabın yayımcısı İletişim Yayınları’nın kurucusu Osman Kavala’nın FETÖ tutuklusu olduğu biliniyor. Yazar Hans Lukas Kieser, Ermeni diasporasından çeşitli ödüller alması ve Türkiye düşmanı yayınlar yapmasıyla tanınıyor. Kitabın çevirmeni Ayten Alkan ise Türk ordusunun terörle mücadelesine karşı yayınlanan “Barış İçin Akademisyenler” bildirisi imzacısı olduğu biliniyor. Alkan’ın ayrıca PKK terörünü “Türkiye’deki Kürtlerin savaşı” olarak ifade ettiği pek çok yayını da mevcut.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.