Burdur daha kaliteli içme suyuna kavuşuyor

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri neticesinde Burdur’un içme suyu İshale Hattı Yenileme İşi Projesi için DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma Pirsu Mühendislik Firması arasında sözleşme imzalandı.

Burdur İli İçme suyu İsale Hattı Yenileme İşi Proje Yapımı açık ihale usulü ile 23 Mart 2015 tarihinde Isparta 18. DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilmişti. Söz konusu işin DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma Pirsu Mühendislik Firması arasında 20 Nisan’da sözleşme imzalandı. Burdur belediyesi Basın Bürosundan bildirildiğine göre, 185 gün süreli İhale hakkında bilgi vermek için DSİ 18. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Abdullah Güç ve Pirsu Firması yetkilileri Burdur Belediye Başkan Ecz. Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü İsmail Güler’de hazır bulundu.

DSİ Şube Müdürü Abdullah Güç, görüşme de ihale kapsamının; Burdur İlinin içme suyu ihtiyacının kısa vadede karşılanmasına yönelik olarak bölgede araştırma yaparak proje hazırlayacaklarını belirtti. Güç, Senir sondaj kuyuları, Gökpınar mevkii içme suyu kuyularının rehabilitasyon projelerinin de yapılacağını ve yakın mevkilerdeki alternatif su kaynaklarının değerlendirilmesi sonucu sağlanacak içme suyunun mevcut depo ve pompa istasyonuna iletilmesi için gerekli olan bütün içme suyu tesislerinin uygulama projelerinin yapılacağını ifade etti. Güç ayrıca İçme suyu Scada sisteminin kurulması, yeni su depoları yapılması ve içme suyu arıtma tesisi yapılması gibi konularında proje dahilinde olduğu belirtti.

Belediye Başkanı Ercengiz de göreve geldiğinden bugüne Burdur’un İçme suyu sorununa kalıcı bir çözüm bulunması için yoğun mesai harcadığını bunun sonucun görmekten de son derece mutlu olduğunu ifade etti. Ercengiz, “Söz verdiğim gibi Burdur’u nitelikli içme suyu ile buluşturacağız. Burdur İli İçme suyu İsale Hattı Yenileme İşi Proje ihalesi yapıldı. DSİ 18. Bölge Müdürlüğü ile yüklenici firma Pirsu Mühendislik Firması arasında sözleşme imzalandı. Şimdiki hedefimiz ise proje işinin bir an önce bitirilip işin uygulamasının yapılması için çaba sarf etmek. Ayrıca proje kapsamında Güneşten de enerji elde edilmesine yönelik çalışma yapılması önerisinde de bulunduk. Burdur’umuz için hayırlı olsun” diye konuştu.

Başkan Ercengiz, proje yapım işinde bugüne kadar desteklerine esirgemeyen Orman ve Su işleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’na, Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Ramazan Kerim Özkan’a ve DSİ 18. Bölge Müdürlüğüne de teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir