Türkiye’nin durumu kelimelerle anlatılamayacak kadar kötü

Vatan Partisi Burdur 1. Sıra Milletvekili adayı, Ergenekon Amerikan kumpasına olağanüstü bir direnişle püskürten Silivri esirlerinden, emekli Tümgeneral Levent Ersöz, dün (24 Nisan 2015 günü) Vatan Partisi’nin Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır eylemini müteakiben ülkenin durumu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ersöz, “Türkiye’nin durumu kelimelerle anlatılamayacak kadar kötüdür” dedi.


Ülkenin durumu çok kötü paylaşan: fozcan

Dün (24 Nisan 2015 günü) Vatan Partisi’nin Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirdiği “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” eylemini müteakiben ülkenin durumu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vatan Partisi Burdur 1. Sıra Milletvekili adayı, Ergenekon Amerikan kumpasına olağanüstü bir direnişle püskürten Silivri esirlerinden, emekli Tümgeneral Levent Ersöz, ülkenin içinden geçtiği süreç ve mevcut durumuyla ilgili soruya verdiği cevapta, “Türkiye’nin durumu kelimelerle anlatılamayacak kadar kötüdür” dedi.

Ersöz, “dış politikada başarısızlık üzerine başarısızlık geliyor. İktidar partisi dış politikada çok başarılıyız diyordu. Ama gerçek öyle değil. Güney hududumuzdaki bütün ülkelerle sorunlarımız var. Doğudaki İran’la sorun yaşıyoruz. Batıda Yunanlılar adalarımızı işgal ediyor. Ses çıkaramıyoruz. İçerde işsizlik had safhada. Yaşanan ekonomik kriz vatandaşı açbilaç sefil bir hale getirdi. Açlık sınırında 17 milyon yaşıyor. Ülkeyi bölüp parçalamak için içerde Amerikalıların güdümündeki PKK’nin uzantısını Meclis’e sokmak için iktidar partisi ve diğer muhalefet partileri kol kola yürüyor. Siz bu tabloyu hangi kelimelerle izah edebilirsiniz? Bir taraftan milletimizi ayrıştırıyorlar, ötekileştiriyorlar, bundan daha kötü daha vahim bir tablo olabiliri mi? İşte Türkiye bugün bunları yaşıyor” diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ BİR KANDIRMACADIR 

Çözüm süreciyle ilgili bir soruya verdiği cevapta Ersöz, çözüm sürecinin bir “kandırmaca olduğu”nun altını çizerek, “bir Amerikan oyunu” ve “koca bir yalan olduğu”nu, bu süreçle PKK’nin asla silah bırakmayacağını belirtti; “PKK’nin açıklamalarına bakın” dedi. Ersöz devamla, “Dolmabahçe, imzalanan bir ihanet anlaşmasıdır. Apo’nun direktifleridir. Maalesef bir terörist başı bu ülkeyi yönetiyor. Diyarbakır meydanlarında adamın bildirileri okunuyor. Ve Türkiye’ye bunu alkışlatmaya çalışıyorlar; dayatmaya çalışıyorlar. Güneydoğu’da devlet fiilen egemenliğini kaybetti. Bunu gazeteler yazmadığı için kamuoyu bilmemekle birlikte gerçek budur. Asayiş birimleri olarak silahlı dolaşıyorlar. Valiler askere operasyon yapmak için izin vermiyor. PKK sadece seçim süreci içerisinde seçimlere kadar yaptıkları anlaşma gereği eylemsizlik içinde bulunacak, seçimlerden sonra büyük bir kalkışma içine girecektir” şeklinde ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir