Burdur Gençliği Mavi Vatan Mitingine hazırlanıyor

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Yönetim Kurulu (GYK) üyesi Onur Özcan katılımıyla Burdur İstasyon Caddesinde bir kafede 15 Mart Çanakkale Mavi Vatan Mitingi’ne katılımı planlamak için hazırlık toplantısı düzenlendi.

TÜRKİYE’NİN VATAN SAVUNMASI MAVİ VATANDAN BAŞLIYOR

Türkiye’ye Doğu Akdeniz’den silah gösteriyorlar.

Emperyalist devletler ve piyonları Nemesis, Noble Dina, İskender gibi isimlerle tatbikatlar yaparak Türkiye’ye meydan okuyorlar.

Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin gündemi oldukça sıcak geçiyor.

Türkiye’nin vatan savunması, Basra Körfezinden başlayan, Irak ile Suriye’nin kuzeyinden ve Doğu Akdeniz’den geçerek Karadeniz’e ulaşan bir cephe hattının odağı Doğu Akdeniz’den, Mavi Vatandan başlıyor.

105 yıl önce Çanakkale geçilmez şiarını tarihe kazıyan Türk milleti bugün de emperyalistleri Mavi vatanda yenecektir.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 23 Şubat 2020 tarihinde düzenlediği Fırat Yılmaz Çakıroğlu Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu Toplantısında ilan ettiği 15 Mart Mavi Vatan Mitingi hazırlıklarını hızla sürdürüyor.

Bu kapsamda Burdur’da da Mavi Vatan Mitingi Hazırlık Toplantısı yapıldı.

Toplantıda KıvılcımHaber’e konuşan TGB GYK üyesi Onur Özcan, Burdur ve Bucak’tan geniş bir katılımın olacağını umduklarını, Burdur’dan da otobüs kaldıracaklarını ifade ederek, bu yıl etkinliğin çok daha etkin ve büyük olacağını vurguladı.

DOSTA DÜŞMANA MAVİ VATAN SINIRLARIMIZI HATIRLATACAĞIZ

ABD’nin, İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile işbirliği içinde düşman politikaları uyguladıkları Mavi Vatan sınırlarımız içinde Türk donanmasının iki büyük ve önemli tatbikat yaptığının altını çizen Özcan, “biz de Türk gençliği olarak Çanakkale Zaferinin 105’inci yılında zafer alanında Mavi Vatan Mitingi düzenlemeye karar verdik. Böylece hem milletimize, Türkiye kamuoyuna hem de dünyaya Mavi Vatan sınırlarımızı hatırlatmış olacağız. Bu arada şehitliklerimizi bir gençlik ordusuyla ziyaret edeceğiz, tarihi yeniden yaşayacağız” diye konuştu.

Onur Özcan sözlerini Burdurlu halkına ve gençlerine çağrıda bulunarak, “15 Mart’ta Çanakkale Mitingimize davet ediyoruz.  Bu bölgeden de, Burdur’dan da otobüslerimiz kalkacaktır” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir