Burdur Valiliği, dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetlere hız verdi

Valilik’ten yaşlılara ve engellilere yönelik hayatı kolaylaştırıcı projeler

Burdur Valiliği Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca engelli ve yaşlılara yönelik özel hayatlarındaki zorlukları azaltma ve giderek ortadan kaldırma, evlerinde erişebilirlik düzenlemesi yapılması faaliyetlerine hız verildi. Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi’nin alt kolları olan engellilere yönelik “Aranızdayız” ve yaşlılara yönelik “Sağlıkla Yaş Alıyorum” alt projeleri kapsamında çalışmalar yapıldı.

Burdur Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, “Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi” kapsamında engelli ve yaşlılara yönelik anlamlı çalışmalar yürütülüyor.

Burdur Valiliği, “Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi” kapsamında 6 alt başlıkta projeler yürütülüyor. Bu kapsamda Burdur Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca, engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza yönelik “engelsiz evim” ile öz bakımla ruhum da genç” isimli çalışmalara hız verildi.

Burdur Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca engellilere yönelik “aranızdayız” ve yaşlılara yönelik “sağlıkla yaş alıyorum” alt projeleri kapsamında iki ayrı çalışma yapılmaktadır.

“ENGELSİZ EVİM” faaliyetinin ilk etabı için belirlenen bakıma muhtaç yaşlı ve engelli 17 ailenin günlük hayatlarında evlerinde karşılaştıkları zorlukları azaltacak şekilde evlerinin erişilebilirlik düzenlemesi yapıldı. Evlerinde günlük hayatlarını daha kolay idame etmeleri için ev içerisi yenilendi; ayrıca, evin gerekli bölümlerine tutunma barı ve rampa düzenlemeleri yapıldı.

“ÖZ BAKIM İLE RUHUM DA GENÇ” faaliyeti kapsamında engelli ve bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların evlerinde saç, sakal bakımlarının yapılması planlandı. Bu çalışma ile evden dışarı çıkmakta zorlanan vatandaşlar ve aileleri için hem bedenen, hem ruhen kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlamak, onlara destek olarak, evlerinde mutlu bir yaşam sürmelerini temin etmek amaçlandı.

Vali Hasan Şıldak, Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan iki etkinliğin engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza yönelik güzel çalışmalar olduğunu belirterek, dezavantajlı gruplar olarak nitelendirdiğimiz alilerimizle ilgili faaliyetlerin ilgili kurumlarımız tarafından hassasiyetle uygulanmaya devam edeceğini ifade etti.

Atatürk, Mazlum Milletlerin öncüsü ve meşalesidir

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir