Patron değil, işçi dostu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye işçilerini eski otogar alanında düzenlenen yemekte ağırladı. DİSK’te örgütlü Belediye işçileriyle kortej oluşturan Başkan Ercengiz, Meydan’a yürüdü.

Eski otogar alanında düzenlenen 1 Mayıs İş Bayramı yemeğine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye birim müdürleri ve işçiler katıldılar.  Belediye bünyesinde çalışan işçilerle bir araya gelen Başkan Ercengiz, işçilerle sohbet ederek 1 Mayıs İşçi Bayramlarını kutladı.

İşçilerle birlikte DİSK Şube Başkanı’yla birlikte basına yaptığı açıklamada, Burdur’un çehresinin değişimindeki en büyük emeğin Belediye bünyesinde çalışan işçilerin olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, bugün emeğin ve dayanışmanın bayramı. Burada sadece emeğin değil, kol kola girilmesinin de kutlamasını yapıyoruz. Bugün işçimizle birlikte olduk. Birlikte öğle yemeğimizi yedik ve emekçilerimizle birlikte onların meydanda olan kutlamasına birlikte yürüyeceğiz” dedi.

URFA’DA HAYATINI KAYBEDEN EMEKÇİLERİ UNUTMADI

Şanlı Urfa’da 1 Mayıs kutlamalarına giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 5 işçinin kederli ailelerine sabırlar dileyen Başkan Ercengiz, “tabii ki öncelikle Urfa’da kaybettiğimiz canlar için üzgünüz. Bir bayram için yola çıktılar ve maalesef evlerine acı düştü. Acılarını paylaşıyoruz. Allah hepsine rahmet eylesin. Kederli ailelerine ve dostlarına sabırlar diliyorum” İfadelerini kullandı.

EMEKÇİMİZİN YANINDAYIZ

Her zaman emekten, alın terinden yana olan bir siyasi düşünceden geldiklerinin altını çizen Başkan Ercengiz, “emekçilerimize kulak verdik. İlk 5 yılımızda onların talepleri olan bazı hakların verilebilmesi için yanlarındaydık. Sendikal hak mücadelelerinde, emekçilerimizle birlikte olabildiğimizin somut göstergesini ortaya koymak için, sendikalaşmalarının ve sendikal hakların neticesinde de, bir takım hakları alabilmelerinin önünü açtık. Biz yolumuza eşit iş, eşit maaş ve eşit ücret ilkesiyle devam edeceğiz.  Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi, CHP’li belediyelerde asgari ücretlerin ve tüm diğer çalışma koşullarının daha iyi olacağı konusunda yapılandırmalarımız devam ediyor. İşçimizin, emekçimizin yanında olmamız gerektiği bilinciyle, işçimizin emekçimizin yanındayız. Belki, 5 yıl içerisinde bunun maliyeti bize bir projeyi yapamamak olsa bile, eğer evine mutlu gidemeyen işçi varsa, bizim yapacağımız hiçbir proje bizi mutlu etmeyecektir. Emekçimizin, işçimizin 1 Mayıs Dayanışma Bayramı’nı tekrar kutluyorum” şeklinde konuştu

1 Mayıs İşçi Bayramı yemeğinin ardından Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve yemeğe katılan emekçiler, Köprübaşı’nda başlayan kortejde kol kola yürüyerek, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarına katıldılar.

Türk devriminin yol haritası Altı Ok’tur

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir