Burdur’a yeni bir huzurevi yapılacak

Burdur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından 12 Dönüm, ayrıca Hayırsever Nural Turhan tarafından da aynı mevkide 11 dönüm olmak üzere toplam 23 bin metrekarelik arazi ‘Sokak Tipi Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi yapılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na hibe edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi inşaatına 2016 yılı içinde başlanacak.

Vali Hasan Kürklü, Valilik makamında Burdur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve Hayırsever Nural Turhan adına Dernek Başkanı Hasan Hüseyin Yalçın’a yaptıkları hayır için teşekkür plaketi verdi.

Gerçekleşecek proje hakkında açıklama yapan Vali Hasan Kürklü “Huzurevi ve yaşlı bakım merkezi yaptırılması 2015 yılı yatırım programına alınmıştı. Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma derneğimiz Kışla Mahallesi’nde 12 bin metrekare, Nural Turhan isimli hayırseverimiz de 11 bin metrekare olmak üzere 23 dönüm arazi bağışladılar. Kendilerine bu bağıştan dolayı çok teşekkür ediyoruz. İlimiz adına çok güzel bir yatırım olacak. Yapılacak huzurevi ‘Sokak Tipi’ diye bilinen tek katlı, yaşlılarımızın bahçeye, sokağa çıkabileceği bir şekilde planlanıyor. Yatırım plânına girdi. Paramız hazır. Proje çalışmaları son aşamaya geldi. Bir ay içerisinde proje ihalesi yapılacak ve ardından huzurevimizin yapım ihalesine geçilecek. Sayın Bakanımız da Burdurlu olmanın da verdiği avantajla çok büyük destek veriyor. Kendilerine de çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu tür bağışların Burdur’umuzda yaşayan diğer hayırseverlerimize örnek teşkil etmesini temenni ediyorum. Orada kalacak vatandaşlarımız da hayırseverlere hayır dualarını eksik etmeyeceklerdir. Bittiğinde çok güzel bir yatırım olacak. Tam yaşlılarımıza huzur içinde yaşayabilecekleri, insanlarımızın gönül rahatlığıyla yaşlılarını bırakabilecekleri bir yer olacak” dedi.

Vali Kürklü, insanların toprakla, bahçeyle uğraşabilecekleri, bir mahallede yaşıyor gibi aile ortamında yaşamalarını sürdürmüş olacaklar diyerek yaşlılarımıza son zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak bizim insanlık görevimiz olduğu düşüncesini sözlerine ekledi.

Dernek Başkanı Yalçın ise “Böyle bir yatırıma öncü olduğumuz için sevinçliyiz. Yaşlılarımız için iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurdan Kamal da yatırımın kendisini heyecanlandırdığını kaydederek inşallah yatırımın tamamlandığını görmek istediğini ve yaşlılarımızı da oraya yerleştirdikten sonra huzurlu bir şekilde yaşamalarını istediklerini belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir