Burdur’da Koronavirüs salgınına önlem

Burdur Belediyesi, Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan yüzbinlerce insanı enfekte eden ve binlerce ölüme sebep olan Koronavirüs salgınına tedbir olarak toplu taşıma araçlarıyla durakları dezenfekte etmeye başladı.

ABD-Çin rekabeti sebebiyle çeşitli komplo teorileri ortaya atılsa da esasen Çin’in Vuhan eyaletinde ortaya çıkan, daha sonra adına Covid-19 denilen, Antarktika hariç bütün kıtalara ve 60’tan fazla ülkeye yayılan, dünya çapında 90 bin vaka sayısına ve 3 bini aşkın ölüme sebep olan Koronavirüs salgını henüz ülkemize gelmemiş olsa da diğer illerde olduğu gibi ilimizde de tedbirler alınmaya başlandı.

Önceki gün Burdur kamuoyunu sarsan, bir vatandaşın Burdur Devlet Hastanesine yüksek ateş ve öksürük şikâyetiyle başvurması vakası, Covid-19 olmadığı anlaşılınca rahatlama yaratsa da halkın tedirginliği sürüyor.

Bu kapsamda Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sosyal medya hesabından Koronavirüs salgınına tedbir amaçlı toplu taşıma araçlarıyla durakların dezenfekte edilmeye başlandığını duyurdu.

Başkan Ercengiz, ayrıca tedbir amaçlı olarak vatandaşlara ellerini daha sıkı yıkamalarını, mümkünse sadece tokalaşarak selamlaşmalarını ve şüpheli durumlarda da derhal sağlık kuruluşlarına başvurmaları çağrısı yaptı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir