Burdur’u karıştıran Pelikan Dosyası soruşturması Savcılıkta

Yeni Vali Şerif Yıldız geldiğinden bu yana Burdur’un altını üstüne getiren Pelikan Dosyası e-postalarında şikâyetler üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı şikâyete konu olan çeşitli şahsiyetlerin ifadelerini almaya başladığı öğrenildi.

Haziran ayının ilk haftasından beri Burdur kamuoyunu meşgul eden, başta Vali Yılmaz olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarındaki yöneticileri, kitle örgütü, sendika ve oda başkanlarını, kamuoyundaki önemli şahsiyetleri ve halk önderlerini Ergenekon, Balyoz gibi kumpaslardaki FETÖ/ PDY metodlarını kullanarak, vıcık vıcık ve pespaye bir üslupla, ahlaksız, cesaretten yoksun, kirli ve iğrenç bel altı araçlarıyla vuran Pelikan Dosyası konusunda Burdur Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma açıldığı öğrenildi.

Pelikan dosyalarında haklarında iddilarda ve iğrenç iftiralarda bulunulan Burdur kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerinin ifadelerine başvurulduğu, şikayetçi olup olmadıkları soruldu. Zanlı olarak da 5 kişinin ifadesinin alındığı öğrenildi.

Haberciliğinin her zaman birilerini rahatsız ettiğini ileri süren Bomba15, konuya ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, isminin, “aşağılık ve pis bir takım organizasyonlarda (…) şeref yoksunu karaktersizlerce anıldığı”nı belirterek, “bunun elbet hesabı”nın “sorulacağı”nı belirtti. Hiçbir yanlışın gizli kalamayacağının altını çizen Bomba15, “er ya da geç bu Pelikan da ortaya çıkacak” diye değerlendirmede bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir