Şeker Ortaokulu, İmam Hatip mi yapılıyor?

Gerek öğrenci velileri çevrelerinde gerekse Burdur kamuoyunda tepkiye, kaygıya ve tedirginliğe sebebiyet veren Şeker Ortaokulu’nun kapatılacağı ve imam hatip lisesine dönüştürüleceği söylentileri kısmen aydınlığa kavuştu. Kapatılmayacak ve imam hatipleştirilmeyecekmiş ama okul bünyesinde şimdilik bir sınıf açılacakmş…

İMAM HATİP LİSESİ DEĞİL, SADECE

BİR İMAMM HATİP ORTAOKULU SINIFI AÇILACAKMIŞ!

Şeker Fabrikası’nın yanında, yaklaşık 600 öğrencisi bulunan, ilimizin varlık yönünden tarihsel derinliği ve başarılı okullarından biri olan Şeker Ortaokulu’nun kapatılacağı ve imam hatip lisesine dönüştürüleceği söylentisi epeydir Burdur kamuoyunda ve öğrenci aileleri çevrelerinde kaygı, endişe ve tedirginlik yaratmıştı. 3 Mayıs 2016 tarihinde CHP Burdur Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Dr. Mehmet GÖKER, Milli Eğitim Bakanlığı’na bir soru önergesi vermiş ve Şeker Ortaokulu ile ilgili olarak kamuoyunda ve okul çevrelerinde dolaşan Şeker Ortaokulu’nun 2015-16 eğitim-öğretim yılı sonunda kapatılacağı ve imam hatip lisesine dönüştürüleceği söylentilerinin Burdur’da yaşayan vatandaşlar nezdinde bir tepkiye ve tedirginliğe neden olduğunu belirtmiş ve İmam Hatip Lisesi açılıp açılmayacağının gerçek olup olmadığını sormuştu.

CEVAP, HERKESİ SERSEM, ÂLEMİ SALAK SANMA DURUMUYLA MÜTENASİP

Cevap, herkesi sersem, âlemi budala sanma durumuyla mütenasip geldi. CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’e verilen cevap, tıpkı yıllardır Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi için durmadan hamle yapan ancak sert tepki gelince geri çekilen, sonuçta fabrika arazisinin bir ucundan kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet binası yapılması amacıyla verem mikrobu gibi kemirmeye başlayan AKP özelleştirmeciliği taktiği benzeri tam bir AKP klasiği oldu. Okul kapatılıp imam hatibe dönüştürülmeyecekmiş ama okul bünyesinde şimdilik bir imam hatip ortaokulu sınıfı açılacakmış!

OKULUN EĞİTİM-ÖĞRETİM BÜTÜNSELLİĞİNİ BOZAR

Önceki aylarda basına da yansıyan Öğretmenevindeki bir toplantıda AKP Milletvekili Reşat Petek’in kızının adının bir İmam hatip Lisesine verilmesinin gündeme geldiğini belirten Türk Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı ve Kamu Sen İl Temsilcisi Orhan Akın’ın KıvılcımHaber’e yaptığı açıklamada, bununla ilgili olup olmadığını bilmediğini ancak, Şeker Ortaokulu’nun bünyesinde açılacak bir İmam Hatip Ortaokulu sınıfının mantıki ve rasyonel olmadığını, okulun eğitim-öğretiminin bütünselliğini bozacağını ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir